Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Katonai konzerv melegítőbe mi...

Katonai konzerv melegítőbe mi a legolcsóbb folyadék és hol lehetne venni?

Figyelt kérdés
Olyan fém, lapos, henger alakú katonai konzerv melegítőre gondolok, ami kb. olyan mint egy konzervdoboz, aminek a tetejét lecsavarva valami vattaszerű anyag van benne, és arra kell gyúlékony anyagot locsolni. Katonakoromban pici flakonokban adtak hozzá valami folyadékot, most vettem egy ilyen melegítőt (új), de nézem a fáklyaolaj elég drága kb. 2000 Ft alatt nincs literje, denaturált szesz is hasonló árban... Valami olcsóbb, konkrét megoldásra ötlet?

2022. júl. 19. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Lámpaolaj nem jó bele?


[link]

2022. júl. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de ahogy nézem 5 kg alatt 1600 Ft a futár dija náluk, a 900 Ft/l-es lámpaolaj amúgy elfogadható lenne pl ha személyesen teszem azt a Praktikerben meg tudnám venni, de igy a szállitási dij miatt nem éri meg ennék a cégnél netről rendelni...
2022. júl. 19. 13:43
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem ismerem ezt a szerkentyűt, de petróleum nem jó hozzá?

Azt minden gazdaboltban lehet kapni, kb 1300 Ft-ért literjét.

2022. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ez eszembe se jutott eddig, megnézem ilyen boltokban is!
2022. júl. 19. 14:15
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Az a baj, hogy a különböző égő folyadékok nem olcsók, és ami még rosszabb, többségük büdös.

A katonai csomagokban lévő melegítők többsége halolajjal működik, amitől átható halszagú lesz minden.

A petróleum szintén büdös, és a sósborszesz égőhöz hasonlóan, a petróleum is kanócos módszerrel égethető, és egy kirándulásra elvinni macerás.

A sósborszesz legalább nem büdös, de azt is macerás szállítani.

Mini gázkészülék? Nehéz, nyűgös.

Legegyszerűbb megoldás még mindig a tűzrakás, amihez szinte mindenhol van alapanyag, csak a mostanihoz hasonló szárazságban vannak tűzgyújtási tilalmak is.

A '70-es évek végén petróleumot még használtunk, volt hozzá készülék, ami önmagában nyomott 6-8 kilogrammot, de nem kívánom vissza...

2022. júl. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Pontosan mire is kellene?

Keress rá a szakácsfáklya, kézi perzselő kifejezésekre.

Ezek nem kifejezetten ételmelegítők, de talán az is megfelel neked.

2022. júl. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem ez a 'készülék' kellett, vettem is szerintem elfogadhatóan olcsón, ráadásul új. Vésztartaléknak kell, nem igazán kirándulni, lehet sose fogom használni, de a mostani világban ki tudja. Kevés helyet foglal, egy kis flakon éghető folyadék kellene hozzá. Egy teamécsessel is lehetne konzervet melegíteni, kisebb főzéseket is (katona koromban még öngyújtó lángján is főztünk mert más nem volt), de ennek van a korona alakú távtartója, ami elég jó megoldás, nem kell mókolni barkácsolni pláne ha mondjuk nincs rá se idő se hely, átéltem már természeti katasztrófát, amikor se áram se gáz, a lakás nem minden részéhez férsz hozzá, szóval ez csak ilyen könnyen és kis helyen tárolható vészeseti egységcsomag részét képezi. 0.5-1 liter folyadék kellene lehetőleg nem 2000 Ft-os áron...
2022. júl. 20. 00:21
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Ezekre már nem kell semmit locsolni, ha arra a kihajtogatós fém tűzhelyre gondolsz. Tablettát adnak hozzá, ami nagyon hosszú ideig ég.
2022. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem, ehhez nen volt semmilyen tabletta. Ez olyan mint egy konzerv.


[link]

[link]

[link]


De már megoldottam, vettem bele faszén grillgyújtót.

[link]


Azért köszönöm a válaszokat!

2022. júl. 27. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!