Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért olyan nagy baj hogy...

Miért olyan nagy baj hogy sosem eszem levest?

Figyelt kérdés

Azért nem eszem mert utálom. Csak a második, egytálételeket szeretem. Egyébként szerintem semmi haszna nincs. Jóllakni nem lehet vele, simán csak eltelít. Utánna nem bírok másodikat meg desszertet enni. Mindig hallgatom hogy hogy lehet nem szeretni a levest. Meg hogy így nem fogok sokáig élni, és majd tönkremennek a beleim a sok nehéz ételtől. Csak pár olyan leves van amit megeszem, de mások ezekre mindig azt mondják hogy:

az nem is leves! Pl. a gyümölcsleves, a paradicsomleves, a brokkolikrémleves, a hagymaleves, halászlé, savanyúkáposztás bableves ( de csak ez a fajta bableves! ) Az ilyeneket hogy húsleves, zöldborsóleves, gulyásleves utálom! Megjegyzem nem étkezem egézségtelenül. Eszek mindenből egy keveset. Zöldség, gyümölcs, fehérhús, vöröshús, rizs, tészta, nem eszek nagyon fűszeresen, minimálisan nassolok stb. Emellett napi 1,5 - 2 l vizet iszom. Sima hideg csapvizet.

Mi a véleményetek? Nagy probléma ez?



2019. szept. 30. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Nekem nem baj.
2019. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Bár a leves célja pont az, amit te utálsz benne, hogy ne tudj annyi nehéz kaját enni meg desszertet
2019. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
68%
sokáig így voltam vele én is,sőt nyáron pld sosem eszem levest,de amint bejön a hideg,szívesen eszem. sőt meg is főzöm ha kell. szerintem elég ehető.( az erős pista bármilyen pocsék kaját feljavít) 32 éves férfi vagyok.
2019. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Az embernek nem szükséges levest enni, söt fött étel nélkül is uyganolyan jól megvan, semmi baja sem lesz.
2019. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
most megkívántam egy jó gulyást 😋. Amúgy nem baj azt egyél ami jól esik.
2019. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem az a fontos, hogy azt edd, amit kívánsz.

Bélbajokat pont az okoz, ha olyat eszel, amit a szervezeted elutasít.

2019. szept. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Imádom a leveseket, de nem vagyunk egyformák. Édesanyám zöldségleveseiben(is)megáll a merőkanál, arra aztán nem lehet azt mondani, hogy nem elég laktató, vagy tápláló. Ha amúgy eszel elég zöldséget, miegyebet és kiegyensúlyozott a táplálkozásod, akkor semmi bajod nem lesz, ha "csak" főételt eszel. Nálam a leves is főétel, általában olyasmiket főzök, amik önmagukban is megállják a helyüket és ha megeszek egy krémlevest krutonnal, vagy egy ragulevest, utána nem fogok másodikat enni, csak sátoros ünnepeken főzöm mindkettőt. Mondjuk azt nem értem, hogy az miért szempont, hogy nem fér beléd desszert. Én speciel azt nem eszem sosem. Mármint desszertet, ugyanazon okból, amiért Te a leveseket nem eszed, egyszerűen nem szeretem, ahogy semmilyen édességet. Ha már itt tartunk a levesek nyilván sokkal jobbak és hasznosabbak tápanyag, tápérték szempontjából, mint a desszertek(így az nem érv, hogy a levest miattuk hagyod ki), azt nem is azért eszi aki szereti, mert táplálkozási szempontból bármi értéke lenne, hanem élvezetből ugye. Sokszor eszem pho-t, a kacsás és a marhás a kedvencem, töméntelen zöldséggel, nem mondanék le sem ezekről, sem a mi klasszikus leveseinkről, mint húsleves, sosem. Mindettől függetlenül szíved joga, az azonban erősen korlátolt kijelentés részedről, hogy semmi hasznuk nincsen és nem lehet jól lakni velük, mert dehogynem. Attól még, hogy neked nem sikerült, lehetséges. Szeretned meg nem kell.
2019. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!