Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Húslevesbe szoktatok tenni...

Húslevesbe szoktatok tenni más zöldségeket ? pl brokkoli stb meg gombát? van aki tesz bele belsőséget?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2022. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Az már nem húsleves. A húslevesbe répa, teller van nálunk meg hús.

A többi is finom csak máshogy nevezika

2022. aug. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem, csak a hagyományosakat.
2022. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Alap a sárgarépa, fehérrépa, zeller, karalábé, krumpli, petrezselyemzöld, vöröshagyma, fokhagyma.

Ezek mindenképpen vannak benne. Ha van még otthon, vagy nyáron a kertben, akkor kerülhet még bele: 1-2 db csiperkegomba, pár rózsa karfiol, 1-1 db paprika-paradicsom, kis marék zöldborsó, 1 kisebb szelet kelkáposzta.

ezek nem mind persze, hanem ami akad éppen. Ha ebből a második csoportból nincs semmi otthon, akkor is teljes értékű a húsleves, az első csoport tagjaival.

Belsőség: baromfinak máját, szívét, zúzáját, veséjét belefőzöm az aprólékkal, de pl marhalevesbe nem teszek marhamájat.

2022. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségből csak sárgarépa, petrezselyem, zeller, karalábé, petrezselyem- vagy zelleröld és vöröshagyma megy bele, más soha.

Csirkének a belsőségeit is belefőzöm, zúza, vese, tüdő, stb. A májból gombócot szoktam csinálni.

2022. aug. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha egész tyúkból készül, akkor belsőség is bele szokott menni nálunk. Másféle zöldség nem, de annak sincs akadálya, hogy belerakd, csak úgy már nem hagyományos húsleves.
2022. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy készül, ahogy 4. is írta. Én szeretem ha sokféle zöldség van benne. Belsőségek is rendszeren kerül a levesbe, kedvencünk a tanyasi aprólék, belsőség, pulykanyak kombó.
2022. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Néha gombát. Belsőség megy bele máj zúza ha a saját tyúk csirke van főzve.
2022. aug. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Belsőség is meg gomba is.

Én mondjuk utálom a belsőségeket de a többiek szeretik.

Viszont gomba nélkül már el se tudnám képzelni a húslevest.

2022. aug. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszokból is láthatod, hogy a kérdésed megfogalmazása hibás, mert azt sugallja, hogy vannak univerzálisan elfogadott leveszöldségek mindenkinél. A 2-esnek csak a répa és a zeller az, a 4-nek meg az 5-nek megint külön-külön más és más.


Gombát és egész krumplit néha szoktam, hangulatfüggő. Brokkolit nem, nem tudom elképzelni, hogy bármilyen ízt át tudna adni és a textúráját sem érzem odavalónak. Erőlevesként a tálaláskor beletett tojássárga és a snidling nagyon jók bele.


Ízfokozó úgy millió van, nemzeti konyhánként változóak. Ki lehet készíteni a magyar háziasszonyok 99%-át az említésükkel, mégis működnek és más országokban meg azok számítanak alapnak. Szárzeller, csillagánizs, szegfűbors (allspice), friss zsálya vagy rozmaring nagyon szépen mélyítenek egy normálisan megtisztított húslevest.

2022. aug. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!