Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekvár főzés? Dunsztolás?...

Lekvár főzés? Dunsztolás? Befőző celofán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy kell lekvárt főzni? Száraz dunsztolni? És hogy kell ezt a hülye celofánt használni rá?


Csináltam ma szeder és sárga barack lekvárt az egyik recept írt dunsztolást a másik nem. Celofánról egyik se írt se a net,hogy kell használni így a szeder lekvárt mikor betöltöttem rá raktam a celofánt és begumizatam + rá a fedő de azok már nem úgy mennek rá mert bébi ételes üvegbe csináltam aminek már nem nagyon megy vissza a kupak. Aztán jött anyósom aki a barack lekvárokat úgy foliázta,hogy a celofánokat vízbe áztatta rá rakta és gumi nélkül csak rá csavarta....Ugye hogy ezt nem így kell? Eleve rá se tapadt meg ugye a fedők se jók már teljesen....Igy szerintem mindegyik lekvár mehet majd a kukába és vagy 20üvegnyi van...

Ha normálisan van megcsinálva a lekvár akkor meddig áll el?



2022. aug. 10. 21:35
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%

Celofán? Már a nagyanyám se használta...


Vegyel rendes kupakos üveget.

2022. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

régen a bevizezett celofánra csak gumit raktak.

tartósítószer van benne? vagy sok cukor?

2022. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 A kérdező kommentje:

1# ajándékba kaptam nagyon sok üres bébi ételes üveget dunára vízet nem veszek..A kérdés nem erre szólt :/


2# 3:1 dzsemfix van benne meg sok sok cukor.

2022. aug. 10. 22:59
 4/42 A kérdező kommentje:

Most főztem elsőnek lekvárt ha ez annak mondható mert nagyon gyorsan meg lett és azt hittem egy lekvárt több óráig kell főzni de ezzel a dzsemfixel a főzés nagyon rövid idő volt. Szeretnék igazi lekvárt készíteni de se a dunsztolást se semmit nem értek.

Pénz hiányában kitaláltam, hogy lekvárokat fogok csinálni kis üvegekbe meg néhány kézzel készült valamit és azt adom a családnak karácsonyra. De így nem nagyon érzem, hogy sikerül olyan lekvárt csinálni ami eláll karácsonyig

2022. aug. 10. 23:03
 5/42 anonim ***** válasza:
75%
el fog állni. én nem raktam volna rá celofánt. simán az üvegre rátekerem a tetőt és fejjel lefelé fordítom pár percre. dzsemfixet szoktam használni és nem szokott megromlani. ja és nem dunsztolok.
2022. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:

Bebieteles uvegben ha nem zar rendesen akkor van esely a romlasra.

Ami jol el van rakva az nalunk 5 ev utan is jo, addigra legkesobb megesszuk.


Nalunk siman dupla folpack, arra kupak, fejrefoeditas es kihul. De fotnos hogy steril uvegekbe megy es van benne eleg cukor. Legtobbszor dzemfixszel cisnaljuk, es feleannyi cukorral, de tovabb fozve

2022. aug. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az üveggel lesz a gond, nem a celofánnal. Nem zár jól a kupak, meg fog romlani valószínűleg.
2022. aug. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
de egy bébiételes üveg kupakja mitől lenne rossz? nem szokták lefeszegetni, mert le lehet tekerni. ha belerakod a lekvárt és fejreállítod, akkor ugyanúgy púpos lesz, mint amikor a bébi kaja volt benne, nem romlik meg
2022. aug. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Kaptam az üvegeket és nem jól zárodik vissza a kupak ezért raktam rá celofánt + a kupak.


Ha nem is jó a kupak attól még a celofán megvédi a megromlástól?


És hogy kell helyesen alkalmazni ezt a celofánt mert neten semmit nem találtam és a csomagolására sincs semmi írva.


Hanyagoltam volna a celofánt de így,hogy rossz a kupak muszáj volt raknom.

2022. aug. 11. 08:29
 10/42 anonim ***** válasza:
azt írtad, hogy bevizeztétek. úgy kell használni, mert akkor rugalmas
2022. aug. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!