Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekvár főzés? Dunsztolás?...

Lekvár főzés? Dunsztolás? Befőző celofán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy kell lekvárt főzni? Száraz dunsztolni? És hogy kell ezt a hülye celofánt használni rá?


Csináltam ma szeder és sárga barack lekvárt az egyik recept írt dunsztolást a másik nem. Celofánról egyik se írt se a net,hogy kell használni így a szeder lekvárt mikor betöltöttem rá raktam a celofánt és begumizatam + rá a fedő de azok már nem úgy mennek rá mert bébi ételes üvegbe csináltam aminek már nem nagyon megy vissza a kupak. Aztán jött anyósom aki a barack lekvárokat úgy foliázta,hogy a celofánokat vízbe áztatta rá rakta és gumi nélkül csak rá csavarta....Ugye hogy ezt nem így kell? Eleve rá se tapadt meg ugye a fedők se jók már teljesen....Igy szerintem mindegyik lekvár mehet majd a kukába és vagy 20üvegnyi van...

Ha normálisan van megcsinálva a lekvár akkor meddig áll el?



2022. aug. 10. 21:35
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Nem vagyok makacs és önfejű tanácsot kérni jöttem de most írjam le, hogy nem lett volna pénzem + ennyi befőttes üvegre?? Mert ezt így is ajándékba adtam volna a családnak karácsonyra több tízezres ajándék helyett és a gyümölcs is nagyon drága volt. Sajnos ismeretségi körömbe senki nem ilyen mint én inkább a buli az éltük lekvárt se esznek nem, hogy csináljanak.
2022. aug. 14. 15:27
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Karácsonyra, augusztusban? Ne haragudj, de hány éves vagy? Ha a többieknek buli az életük, egy kis irigységet érzek.

Vehettél volna kevesebb gyümölcsöt, meg pár befőttes üveget, vagy kiírod valami csoportba, millió embernek van elfekvőben, odaadják.

Így elég marhaság volt ez.

Karácsonyig meg összeszedsz annyi pénzt, hogy veszel jelképes ajándékokat.

2022. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

#21: tényleg nem értelek... Hány éves vagy? Ha még tinédzser, akkor bocsánatos, hogy nincs elég belátási képességed. Ha még sose főztél lekvárt, akkor nem biztos hogy jó ötlet, rögtön ajándékozási célra. Hisz nincs tapasztalatod, hogy tényleg jó-e.

A másik meg hogy a kérdést még az előtt kiírhattad volna, mielőtt dög drágán megveszed a gyümölcsöt.


Tényleg nincs egyetlen rokonod/ismerősöd/szomszédod/kollégád/barátnőd????

Tapasztalatom szerint mindenkinél ott vannak elfekvőben a kis bfőttesüvegek, amiben mustárt, bolti lekvárt, paradicsomszószt, uborkát, stb. stb. vesznek, és kiürül. Az ilyen szívesen továbbadják ingyen.

2022. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
Ooops, csak most olvasom, hogy a 22-es gyakorlatilag ugyanazt írta mint én. :)
2022. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Nem értem mi a probléma azzal, hogy agusztusban csinálok lekvárt télre? Nem féltékenység félre ne értsd bulizok eleget csak van egy másik odalam is :D És csoportba írtam ki és onnan kaptam a bébi ételes üvegeket......
2022. aug. 16. 15:46
 26/42 anonim ***** válasza:
5: fajdalmasan nem érted, h mi a probléma.
2022. aug. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Nem baj az hogy augusztusban csinálsz. Semmi nem baj. Folytasd így, jó úton vagy. 🤦‍♀️
2022. aug. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 A kérdező kommentje:
27 nem tudom most mert kell bunkonak lenni normalisan kerdeztem mi ezzel a baj
2022. aug. 16. 18:22
 29/42 A kérdező kommentje:
Ertem en, hogy hulyenek tartotok igen ehez nagyon hulye vagyok de ahelyett h normalisan leirtatok volna mit hogy csinaljak es osztonoznetek az embert h ne adja fel vagy barmi atcsaptok flegmaba azt oltjatok a kerdezot... gratulalni tudok
2022. aug. 16. 18:26
 30/42 anonim ***** válasza:
Normálisan leírtuk hogy nem lesznek jók a bébiételes üvegek, hogybszedd ki és forrald újra. Hidd el, a legjobb szándékkal tettük
2022. aug. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!