Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekvár főzés? Dunsztolás?...

Lekvár főzés? Dunsztolás? Befőző celofán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy kell lekvárt főzni? Száraz dunsztolni? És hogy kell ezt a hülye celofánt használni rá?


Csináltam ma szeder és sárga barack lekvárt az egyik recept írt dunsztolást a másik nem. Celofánról egyik se írt se a net,hogy kell használni így a szeder lekvárt mikor betöltöttem rá raktam a celofánt és begumizatam + rá a fedő de azok már nem úgy mennek rá mert bébi ételes üvegbe csináltam aminek már nem nagyon megy vissza a kupak. Aztán jött anyósom aki a barack lekvárokat úgy foliázta,hogy a celofánokat vízbe áztatta rá rakta és gumi nélkül csak rá csavarta....Ugye hogy ezt nem így kell? Eleve rá se tapadt meg ugye a fedők se jók már teljesen....Igy szerintem mindegyik lekvár mehet majd a kukába és vagy 20üvegnyi van...

Ha normálisan van megcsinálva a lekvár akkor meddig áll el?



2022. aug. 10. 21:35
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme a celofánnak,pont, hogy attól nehezebben záródik, könnyebben romlik, könnyebben kerül bele levegő.
2022. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 A kérdező kommentje:

Kedves 11# mit nem lehet azon érteni, hogy a kupakok nem jók teljesen valamivel le kell zárni és mint írtam nem szeretnék venni új üvegeket!


10# de telibe be kell vízezni és utánna rá csavarni a tetőt?


Mert nekem olyan fura volt, hogy vízes celofánt kell rá rakni.


Akkor amit azelőtt csináltam és nem vízesztem be az kuka? :(

2022. aug. 11. 12:22
 13/42 A kérdező kommentje:

Ma szílvával próbálkoztam és kuka az össz 10db mert bevízeztem a celofánt rá raktam rá se tapad normálisan némelyikre rá a tető és fejre fordításnál kifolyt 5ből a többit nem is fordítottam fejre mert ugyan ez letz volna. Én nem értem miért ilyen....

Amikor a szedret csináltam és ott nem vízeztem a celofant ott meg elszakadt némelyiken..

2022. aug. 11. 16:50
 14/42 anonim ***** válasza:

:D ahelyett, hogy vettél volna üveget, kibsztál egy csomó gyümölcsöt (plusz az árát, időt, energiát, idegeskedést) a kukába. Grat.

Mondhatnám, hogy mi mondtuk, hogy ez lesz :D

2022. aug. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Megmondtuk hogy a bébiételes üveg nem alkalmas lekvárfőzésnek. Abban sosem lesz vákum.

Most lehet gonosz vagyok, de ha feltettél egy kérdést, egyhangúlag válaszoltunk és nem úgy csináltad akkor magadra vess.

Amúgy bármelyik szomszédtól kérsz üvegeket. Minimum 10 emberből 4 elrakja a csmeeg uborka, cékla méz stb üvegét kimosva. Azok tökéletesek lekvárt főzni.

A helyedben minden bébiételest kibontanék, újraforralnám és utána kitenném uj, steril, jól záródó üvegekbe

2022. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 A kérdező kommentje:

Én értettem, hogy azt mondtátok nem jó a bébi ételes üveg mert a kupak nem jó én is ezt mondtam.


DE! Attól még a celofánnak jónak kellett volna lennie (nyilván ha helyesen rakom rá) a kupak az csak egy + lett volna..Mert ugye vagy kupak vagy celofán.


De nem tudom vízezés nélkül mért szakadt vízezéssel meg mért folyt ki.. Egyedül a baracknál nem folyt ki amit ugye anyósom csinált.


Hát egy életre elment a kedvem a lekvárfőzéstől pedig annyira lelkesen álltam neki :/

2022. aug. 11. 21:13
 17/42 anonim ***** válasza:

Nem, nem.kellett volna jó lenni. Egy olyan üveg ami ereszt, nem fog soha! celofánnal vákumosra zárni, bármenyire szerwtnéd.


Azért ment el a kedved a lekvárfőzéstől mert makacs vagy, nem nyitott, önfejű és nem hallgatsz a tapasztaltabbakra.

2022. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Jól írja a #17.


Amugy mindenki ismeretsegibköreben van fölösleges kupakoscüveg.


En acmúltkor kb 50 db 2-3 dl-est dobtam ki.... rengeteg összegyűlt, ilyenvsok lekvárt nem főzök...

2022. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Ezt írtam :


"Semmi értelme a celofánnak,pont, hogy attól nehezebben záródik, könnyebben romlik, könnyebben kerül bele levegő".


A válaszod:


"De ettől még a celofánnak jónak kellett volna lennie! "

🤦‍♀️🤦‍♀️

2022. aug. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag szemetet kaptál ajándékba.. el sem kellett volna fogadnod.


137 Találat, lehet hogy hozzád közel is lett volna.. [link]


Én is épp most teszek el lekvárt, meg paradicsombefőttet. Eddig 110 üveggel van.


Nekem nagymamám szerencsére nagyon sok üveget rakott el a padláson, befőttes üveg tetőket meg vettem a tescoba 50-60ft darabja.

2022. aug. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!