Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lekvár főzés? Dunsztolás?...

Lekvár főzés? Dunsztolás? Befőző celofán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogy kell lekvárt főzni? Száraz dunsztolni? És hogy kell ezt a hülye celofánt használni rá?


Csináltam ma szeder és sárga barack lekvárt az egyik recept írt dunsztolást a másik nem. Celofánról egyik se írt se a net,hogy kell használni így a szeder lekvárt mikor betöltöttem rá raktam a celofánt és begumizatam + rá a fedő de azok már nem úgy mennek rá mert bébi ételes üvegbe csináltam aminek már nem nagyon megy vissza a kupak. Aztán jött anyósom aki a barack lekvárokat úgy foliázta,hogy a celofánokat vízbe áztatta rá rakta és gumi nélkül csak rá csavarta....Ugye hogy ezt nem így kell? Eleve rá se tapadt meg ugye a fedők se jók már teljesen....Igy szerintem mindegyik lekvár mehet majd a kukába és vagy 20üvegnyi van...

Ha normálisan van megcsinálva a lekvár akkor meddig áll el?



2022. aug. 10. 21:35
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
29: többször is leírtuk, hogy kérj az ismeretségi körödből kis befőttesüvegeket, mert a bébiételes ALKALMATLAN a befőzésre. De te csak toppantgattál, hogy de a celofán, de a celofán.....
2022. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
A bebiételes üveg nem jó. A celofán se jó. Mit lehet ennél egyszerűbben leírni?
2022. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

#31 De amúgy miért alkalmatlan?? Nézegettem képet ilyen üvegekről és rendes üvegnek tűnik.


Celofánnal működnie kéne szerintem

2022. aug. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
#33 kívülről tényleg jónak tűnik. De amint kibontod, láod hkgy nem zár jól, nem is csavaroa
2022. aug. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

33: mert a bébiételes üveg EGYSZERHASZNÁLATOS kupakú. Gyárilag ráteszik, akkor működik a vákuum. De amint felbontod, nem lehet újra (kézzel) ugyanúgy visszazárni. A szerkezete nem olyan, mint a befőttesüvegeké.

Fűszert tárolni benne tökéletes, de vákuumot nem tart.

2022. aug. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Tudom hogy nem menetes, de ha sima a teteje (mert gondolom az) akkor celofánnal jónak kell lennie! (CSAK celofánnal)


Mint ahogy ezen az oldalon is: [link]

2022. aug. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Nagymamám pl régen a paradicsombefőttet mindig kimosott sörösüvegekben tette el, celofánnal mint ahogy a képen is: [link]


Soha nem romlottak meg!


Ebből kiindulva a bébiételes üveggel is jónak kéne lennie, celofánnal (csak celofánnal tető nélkül)

2022. aug. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
75%
37: csak azt ne feledd, hogy nagyanyáink idejében brutális mennyiségű szalicilt tettek a befőttekbe, egyebekbe...
2022. aug. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Nagymamám paradicsomhoz biztos hogy nem tett, máshoz tett e azt nem tudom.


Mindenesetre szerintem hűvös helyen (pl pince) celofánnal is elállna a lekvár.


Ha meg megromlott az úgy is látszik mert megszűnik a vákum az üvegben!

2022. aug. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

Értem én hogy mit mondotok és köszönöm a segítséget és azt is értem, hogy hagyjam a celofánt mert nem jó jövőre talán neki futok újra. Celofán nélkül és rendes üveggel. Csak azt nem értem mért nem írják le sehol a celofán helyes használatát.


Mert ha nem vízeztem szakadt ha vízesztem nem tapadt így a végeredmény ugye kifolyt felforditásnál.


Ötletek esetleg van erre a rengeteg bébiételes üveg felhasználására ha már a nyakamon maradt?

2022. aug. 16. 20:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!