Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi értelme annak az olasz...

Mi értelme annak az olasz pizzának, amit kisütnek és utána díszíti fel a szakács feltétekkel? Nem az volna a fontos hogy összesüljön és együtt adjon igazán jó ízt?

Figyelt kérdés
Nyilván rukkolát a sütés után tenném rá, de szelet sonkát és sajtot is láttam utólag rátenni.

2022. aug. 15. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A nyers sonkát is sütés után kell rátenni. A sajtot, szószt perszw sütés előtt
2022. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Én elég régóta magam sütöm a pizzát, mert tizedébe kerül és hamarabb kész lesz mint mire kihoznák. De én is a salátákon kívül (bár azt ritkán teszek rá) mindent rápakolok a pizzaszósszal megkent tésztára és együtt sül.

Lehet, hogy nem szakszerű, de nekünk nagyon ízlik.

2022. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Annyi az értelme hogy hamarabb eléd kerül, mert nem kell kivárnod a teljes készítési folyamatot
2022. aug. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Sok alapanyag a sütés hatására elveszíti az ízének jelentős részét. Így viszont ez elkerülhető.
2022. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Lehet elveszti a saját ízét de összesül a többivel és az elegynek még fantasztikusabb íze lesz. Ehetsz külön kenyeret paradicsomot sajtot sonkát oreganot és olivát de nem lesz olyan mintha pizzává egyesíted.

Sonkát mindenképp rásütném mert a zsírjai kisülnek belőle együtt a sajttal paradicsommal, és részben ropogós lesz a sonka húsos része.

2022. aug. 15. 15:06
 6/11 anonim ***** válasza:
76%

A parmezán, pecorino és hasonló sajtokat mindig a végén szelik rá vékony szeletekben, pont azért, hogy ne keveredjen az íze a többi összetevővel és ne vesszen el a sokaságban, hanem egy-egy harapásban kiérezd az ízét. A szarvasgomba, vagy a komolyabb sonkák pont ugyanilyenek, az olasz pizzákon sosincs sok feltét és pont az a lényeg, hogy mindnek külön érezd az ízét, ne egy keveredést érezz a különböző ízekből.


Ez nyilván ízlés kérdése, amerikai pizzánál sose lesz olyan, hogy végén raknak rá feltétet, ha az jobban tetszik olyat rendelj vagy csinálj.

2022. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%

"Lehet elveszti a saját ízét de összesül a többivel és az elegynek még fantasztikusabb íze lesz"

Szerinted. Mások szerint pedig pont ettől lesz sokkal rosszabb az ízélmény.

2022. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-os Én meg azt hittem azért mert spórolnak a hozzávalókkal. :)

Én az olasz pizza tésztát szószt sajtot szeretem de azt hogy csak rárakják azt nem. Ettem már olyan olasz ember által csinált pizzát ahol ez nem volt jellemző. Articsókát olívabogyót kapribogyót belesütik pl. Mondjuk az is igaz, hogy luxus rávalókra sose futotta mint szarvasgomba vagy pecorino.


7-es akkor külön egyed ahogy írtam sajtot sonkát kenyérféleséggel fűszerrel paradicsommal és olivaolajjal.

Eleve a hideg húsnak pl. sonkának gyengébb kevésbé karakteres íze van mint a meleg húsnak. Tehát egy meleg tészta savas kémhatású paradicsomszósz és fűszerek elnyomják a luxus sonka egyedülálló ízvilágát - ezért azt inkább külön enném szinte mindentől.

2022. aug. 15. 17:16
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Miért enném külön, ha egyszer egyben szeretem?
2022. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Én az olasz pizzát szeretem, otthon is úgy sütöm. Paradicsomos szósz rá és mozarella sajt, megsütöm és a utána rakom rá a prosciutto-t, ruccolát, paradicsomot. Nem kell összesülnie, ezeknek így van intenzív íze
2022. aug. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!