Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejberizst lehet készíteni...

Tejberizst lehet készíteni csak vízzel?

Figyelt kérdés
Tehát teljesen tej (tehéntej, növényi tejek stb) nélkül el lehet készíteni? Csak rizs, víz és cukor alapanyagokból? Vagy úgy nem lesz olyan állagra?

2022. aug. 19. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Az akkor sima főtt rizs lesz.
2022. aug. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Állagra ugyanolyan lesz, ízre lesz más.
2022. aug. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Na és akkor szerinted konkrétan mitől lenne tejberizs?
2022. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Az olyan lesz, mint a párolt rizs, csak édes.
2022. aug. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Csak azt hittem lehet úgy mint például egy zabkásánál, ott is lehet vízzel készíteni mégis krémes lesz. Azt hittem a rizst is lehet addig főzni, míg krémesedik.
2022. aug. 19. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5: elvileg lehet, de ahhoz nem magyar rizs kell, hanem olasz arborio, vialone nano, vagy carnaroli. Amiből az olasz krémes rizottókat csinálják. És azt ugye folyamatosan kevergetni kell, mindig csak kevés folyadékot hozzáadni.
2022. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
... folytatom: de ez messze nem lesz "tejberizs". Mert pont a cukros tej íze fog belőle hiányozni. Amitől a tejberizs tejberizs. :)
2022. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha kiveszel két púpozott kanál főtt rizst, összeturmixolod, mondjuk 1,5dl vízzel felöntöd, majd leszűröd és a levet visszaöntöd a rizsre, akkor majdnem ugyanazt érted el, mintha tejjel öntenéd fel.
2022. aug. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, csak nem tejberizs lesz. :) így készül a vietnami cháo nevű étel, ami tulajdonképpen egy szétfőtt rizskása. Azt sósan eszik, és kifejezetten diétás ételnek számít. Hogy kicsit gazdagabb legyen, lehet bele tenni zöldhagymát, főtt hús, pirított hagymát. Én szeretem, de teljesen más típusú, mint a tejberizs.

Ha elképzelem kombinálva az ételeket amúgy működhet édesen is, csak persze más íze lesz.

Sőt, most rákerestem, még cikket is írt valaki erről egy nőknek szóló oldalon: [link] (Az automatikus angol fordítás elég jó, de amúg receptügyileg csak annyit mond, hogy főzd meg a rizst cukorral. Ő ragacsos rizst és nádcukrot használ, azért barna, de sima rizzsel is működni fog.)

2022. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit paradoxon a kérdés, de jól értelmezve lehet. Fentebb is írtak jó példákat, hasonló lehet, ha előtte egy napig kókusz zsíros vízben áztatod, vagy besűrited burgonya keményítővel, vagy fehérje porral...
2022. aug. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!