Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tészta mosása? Miért jó, vagy...

Tészta mosása? Miért jó, vagy egyáltalán hallotta-e ezt már valaki? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Családi esemény miatt soha nem látott vidéki távoli "rokon"-okat kellett vendégül lássunk (Ez a "Tudod ő a Pistike nagyapjának az ünokaöccsének a sógornőjének a gyereke jelleggű már ésszel fel nem fogható távolságban lévő valakik). Mivel sokan voltak az lett kitalálva, hogy pörkölt tésztával lesz az ebéd. Amikor megfőtt a tészta kivettük és rétettük a pörköltöt. És az egyik rokon szóvá tette, hogy a tésztát meg kell mosni. Álítólag vagy az előtt, hogy betesszük a főző vízbe, vagy amikor ki vesszük legalább 2 percig kell mosni bő folyó hidegvízbe. Én vagyok h*e, hogy eddig nem így csináltam, vagy egyáltalán mi ez?

#Tészta főzés
2022. aug. 20. 16:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Hagyd rá, te meg csináld úgy ahogy eddig megszoktad.
2022. aug. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Mamám mindig leolbitette hideg vízben, hogy ne ragadjon össze, aztán zsírt olvasztott és abban atforgatta.
2022. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%
2. Oké, de nem 2 percig mosogatom mint az alsóneműt.
2022. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
78%

Mérni nem mérte az időt soha. A főző vízből kanalazta át a tésztát a hideg vízbe, ott konkrétan megzavart, amikor mind benne volt, aztán leszurte.


De neked amúgy miért fáj, ha valaki 2 percig mossa? Lehet ő anno így tanulta, neki így jó.

2022. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
2: Erről nem hallottam még a leöblitésről sem. Akkor ezek serint más is csinálta. nálunk a család csak zsírt olvasztott rá és rázta alaposan össze amint kivettük a főző vízből, ha nem lett azonnal felfalva.
2022. aug. 20. 16:37
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Kreténség.

Hasonló, mint a hús mosása.

2022. aug. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%
#5: Én is öblítem-rázogatom egy kicsit folyó hideg víz alatt.
2022. aug. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Az olaszoknál ezért kiátkoznanak.😂


Egyebkent meg fölösleges dolog, berögződött regi szokas... semmi ertelme.

Talan régen rosszcminősegű tésztákat lehetettxkapni ami ragadt... vagy nemtom honnan ered.

De soha nem mosom. Anyukam se tette..

2022. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
6. Volt itt a gyk-n olyan, aki domestosos vízben akarta mosni a daralthúst... 😂😂😂😂😂😂😂
2022. aug. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Én is leöblítem. De pl. főzős műsorokban sokszor nem öblítik egyáltalán.
2022. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!