Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » SOS! Tejszínhabos krémet...

SOS! Tejszínhabos krémet szeretnék tortába tölteni, de milyet? Jól bevált?

Figyelt kérdés
szülinapra csinálnék de fogalmam sincs milyet kellene..hulala tejszínt akarok valamivel összedolgozni.
2010. szept. 24. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Főzzél 0,5liter tejből pudingot.Ha meghűlt reszelj/nyomj bele 10dkg gesztenyét,tegyél bele kis rumot,kevés cukrot és habverővel keverd simára,aztán reszeld/nyomd bele a maradék gesztenyepürét(kicsit hagyhatsz a tetejére díszítésnek),keverd el a felvert 1liter tejszínhab több mint felével(kb70%),és töltsd a tortába.A maradék tejszínhabbal díszítheted,meg ami van otthon:-))

A szomszédnak csináltam,azóta csak ezt kéri!

2010. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2010. szept. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A cukor természetesen porcukor,de nem kell,ha elég édesre főzted a pudingot!
2010. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez attól függ, milyen ízűt szeretnél:D

én már csináltam :

mogyorósat, diósat, kávésat (3in1), de simán egy pici gyümilvet is rakhatsz bele és akkor olyan íze lesz.

bár én ezeket úgy csináltam, hogy tejszínhab port vettem és ha folyékony hozzávaló kellett még akkor a tej mennyiségéből vettem el. szóval ha hulalabol csinálod nem tudom hogy nem-e lesz túl folyós ha gyümilevet raksz bele. de ha nem folyékony hozzávalót keversz a már felvert habhoz akkor csak keményebb lesz és jobban tudsz vele dolgozni.

jó sütögetést

2010. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:) az első jó nagyon, mert azon töprengtem h valami gesztenyéset csinálok... de ennyi töltelékhez mennyi tojásból csináltál piskótát?én szögletes tespibe akarok sütni gondoltam 10 tojásból...
2010. szept. 24. 21:24
 6/8 anonim válasza:
én citromos tejszínhabos krémet csináltam,isteni lett! tejszínhab,habfixáló,vaj,cukor, és ízesítés (citrom), a citromot kidolgozom a vajjal és cukorral, a tejszínhabot felverem és beleöntöm a habfixálót,majd összekeverem a kettőt
2010. szept. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
gesztenyééés :) isteni!!!
2010. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ mekkora a tepsi.10-12 tojásból szerintem jó egy rendes átlagos tepsihez.
2010. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!