Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 4 db közepesen nagy tegnap...

4 db közepesen nagy tegnap főtt krumpliból mit készíthetnék ma vacsorára 2 főre?

Figyelt kérdés

MOst hirtelen nincs ötletem, azt se tudom eldönteni, sós legyen, vagy édes... Hát mondjuk ha frissen főtt krumpli lenne, lehet nekidurálnám magam egy kis adag szilvásgombócnak, de ez a tegnap főtt már ahhoz kemény... Ráadásul még tavalyi burgonya, azért is tömörebb.

Krumplis tésztát sem akarok, mert az múltkor volt...


Hát végső esetben kis hagymával összekarikázva sütöm és verek rá két tojást, de ezt csak végső esetben. :)


Hátha valaki ad inkább valami jó ötletet.... :)



2022. szept. 30. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

A tegnapi krumpli sokkal jobb gombócnak, mint a frissen fött! Németországban, ahol rengeteg féle gombócot készítenek krumpliból, kifejezetten elözö nap fözik meg hozzá a krumplit. Idöközben én is elszoktam, tényleg sokkal jobb lesz a tészta állaga is meg az íze is.


De ettöl függetlenül lehet krumplisaláta belöle, csinálhatsz krumplis tésztát, rakott krumplit is

2022. szept. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tepsis krumplit szalonnával, kolbásszal, tojással. Ha van otthon lilahagyma, kaliforniai vagy kápia paprika, esetleg cukkini, az is mehet
2022. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a maradék főtt krumplit ki szoktam egy kicsit sütni olajban , rántott hús mellé.
2022. szept. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Röszti, gröstl, parasztreggeli típusú mindent bele...😎
2022. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj belőle lángost :]
2022. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom kar keso. Ha nem, vagd felbe vagy hosszaban szeleteld fel.

Arra tejfol, sajt es susd meg. Vagy en szeretem ha felig hideg szoval sajtot rasutok, aztan tejfol, megs ajt es ugy eszem

2022. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hátha más is kedvet kap, leírom:

Végül gnocchit készítettem sajtszósszal....


De az itteni válaszokból is kaptam jó tippeket e hétre.... :))) Köszi

2022. okt. 3. 11:56
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez is jó ötlet, biztos finom lett.
2022. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!