Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Viszonylag egészséges ételek...

Viszonylag egészséges ételek az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

75 ezrem van következő fizetésig.

Halat, (hekk) tonhalat, csirkehúst és darált sertést szoktam enni húsok közül. A "régies" ételeket nem nagyon szeretem. (pl: lebbencsleves, paprikáskrumpli, krumplistészta, öregtészta, káposztástészta)

Ettől függetlenül sok zöldséget és gyümölcsöt szeretek.

Ti miket főznétek ezekből a főbb alapanyagokból? Nem feltétlen kell mindennap hús.

Egyedül élek. Heti kétszer kéne mennem nagybevásárolni? Nem akarom, hogy megromoljon valami. Köszi ha segítetek, adtok ötleteket.



2022. okt. 13. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Pedig pont ezek a "régies" ételek a legolcsóbbak. Éhes ember nem válogat! De mért nem nézel szét. Annyi receptes oldal van. Pl: nosalty. Meg mi nem számít régies kajának? Legalábbis nekem alig van olyan amit gyerekkoromban ne ettem volna.
2022. okt. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Nekem 65 ezerből kijön egy havi kaja.

Reggeli: kenyér, felvágott, sjatkrém/humusz, sajt, zöldségek

Ebéd: legyen egytálétel pl töltött paprika vagy keress egy köretet:

Ami filléres az a nokedli, szintén olcsó a szarazon vett rizs, bulgur, köles (utóbbiak nagyobbra duzzadnak), durum tészta.

Köret lehet főzelék is, egy főre 25 deka elég pl borsóból, zöldbabból vagy 15 deka hüvelyes pl lencse (szarazon mérve)

Ahhoz kell valami feltét. Pl tojás, bundáskenyér (spenóthoz pl), husok

Hús lehet darált, abból 15 deka elég, max 20. Egy kiló kb 2 ezer, szóval a hús 400 ft. Csirkemell szintén jó árban kapható.

Faasírt, hamburger, húsgolyó, rakott zöldség ha darált

Tejszínes, paprikás, gombás ha szelet


Uzsonna lehet egy joghurt és granola vagy joghurt, túró, lekvár/gyümölcs vagy zabszelet


Vacsi pedig ebéd maradék vagy ami a reggeli volt

2022. okt. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül élek. Heti 2x főzök, 3 adagot. Egyszer eyzem szendvicset vagy tortillát.

Száraz hüvelyesek nagyon jók, jól lehet lakni kevésből és ahhoz képest olcsó.

Elég hetente bevásárolni. Írd össze elòre egy teljes hétre hogy miket dogsz enni. Pl

Reggeli: zabkása vízből, mandulával, szőlővel

Ebéd: bolognai spaghetti

Uzsonna: jogobella

Vacsora: kenyér, sajt, szalámi, paradicsom.


Ez alapján csinálj listát, menj vásárolni és csak azt vedd, ami oda van írva és nincs otthon.

Illetve vehetsz akciósan valahol 2 kg csirkemellet. Fél kilónként lefagyazstod és ha mindig 2-3 adagra főzöl, csak annyit veszel elő

2022. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

A 75 ezred csak ételre van, vagy ebből még ki kell fizessél valamiket?


" Heti kétszer kéne mennem nagybevásárolni? Nem akarom, hogy megromoljon valami."


Első lépésben nem ártana venni egy hűtőszekrényt, aminek van fagyasztó része is!(részletre) Ez alap a spóroláshoz.


Sajnos én nem tudok neked recepteket adni, mert "régiesen"(?) főzök, mert ezzel lehet spórolva változatosan étkezni, bár tésztákat max havonta 1x készítek és az sem lebbencs, meg öregtészta.

Én 100-120-ból 4 embert etetek, nem is rosszul, mert jól főzök.

Az utóbbi napokban volt:

Rántott csirkemáj petrezselymes krumplival

töltött paprika

rakott krumpli

tárkonyos raguleves, császármorzsa

töltött cs.comb rizzsel, házi káposzta salátával

Tojásos nokedli (mert imádjuk!) fejes salátával

sárgaborsó főzelék fasírttal


Havi 2x megyünk nagybevásárlásra, az akciókat figyelve listát állítok össze. Igyekszem sajátmárkás cuccokat venni, semmivel nem rosszabbak mint a többi, sőt, néha jobbak.

Ameddig itt sírnak, hogy a tejföl 5-600 Ft, én 260-ért veszem a Tesco-ban, tojást a Pennyben veszem, 1 tálca 30 db/1500 Ft...de ez csak két kiragadott példa. A tojások kicsik, de nem annyival, hogy másutt a duplája és pl. panírozásnál lehet kis tejjel keverni.

Szóval, nálunk így mennek a dolgok és láthatóan mennek, mert senki nem beteg, senki nem kövér, de főleg, senki nem éhes.

2022. okt. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Eddig mit főztél?

75e 1 főre bőven sok csak kajára, akár az is elég lehet, ha lesarabolod a felesleges dolgokat. Ha meg nem megy, akkor tervezz adott keretből 1 hétre, rövid úton rájössz, hogy mi az ami felesleges.

2022. okt. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Közétkeztetés egy jó 20-as, kenyér napi fél kilóval 12, 37-ből meg már piacon el lehet legelészni bőven.
2022. okt. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Első lépésben nem ártana venni egy hűtőszekrényt, aminek van fagyasztó része is!(részletre) Ez alap a spóroláshoz.

Nem tudom honnan vetted, hogy nincs hűtőm, de attól még sajnos nem egyszer romolt már meg étel mert nem ettem meg, túl sok volt belőle.

Tehát akkor ki kell iktatnom a felesleges nasikat. Gondolok itt energiaitalra, csokira, csipszre.

Sajnos ma is átmentem a másik utcában lévő boltba és vettem csipszet, csokit és energiaitalt. Hopp több mint ezer forint oda is lett..

Arról is le kell szoknom, hogy főzök valami finomat ebédre és akár már aznap megeszem mert annyira finom és nem tudom megállni. Tegnap csináltam gombapörit durum tésztával és ma már semmi nincs belőle pedig nem keveset csináltam.

Nehéz lesz, de muszáj hisz fogyni is szeretnék..

2022. okt. 15. 22:06
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Onnan vettem Kérdező, hogy akinek nem havi 300 ezre van kajára, hanem a negyede, annál saját elhatározásból nem romlik meg étel, kivéve, ha nincs hűtője.

Ha meg 1 nap alatt befalsz mindent - ez egy másik mondatod - ami jó és ízlik, akkor miért készítesz olyasmiből egy kondérral ami nem ízlik?

Vagy ha van fagyasztós hűtőd és elment közben a kedved attól az ételtől akkor miért nem fagyasztod le szűkebb napokra?

Alapban át kellene gondolnod az étkezési szokásaidat - ha kell, akkor egy dietetikus segítségével - mert káosz uralkodik nálad.

Kiírsz egy kérdést a spórolásról, kontra egészséges ételek, majd másnap betömsz magadba csipszet, csokit és energiaitalt, miközben nem csak hogy falra hányt borsó volt az összes szövegünk és költötted a pénzt értelmetlenül egészségtelen dolgokra, amik még hizlalnak is,... ráadásul elméletben fogyózni szeretnél!

Hol ebben a logika?

Rendben vagy te lelkileg?

Mert eléggé kényszerevőnek tűnsz, aki az érzelmi feszültséget azonnal és automatikusan evéssel, nasikkal próbálja csillapítani.

Én nem ismerlek téged, meg ne sértődj, de ha van igazság abban amit írtam, szakemberektől kérj segítséget!

(4-es voltam)

2022. okt. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, van ebben igazság és egyáltalán nem sértődtem be hisz rámutattál dolgokra. Sok rossz dolog történt kis idő alatt és az is rátesz egy lapáttal, hogy egyedül vagyok. Sajnos senki nem szól rám, hogy "Hé, az előbb ettél, ne zabálj ennyit!" Mondjuk valljuk be, szeretek is enni sajnos, sokszor nem tudom a határt.

Egy dietetikus miben tudna segíteni?

2022. okt. 15. 23:39
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A dietetikus pont a határban segítene.

Megmondja hogy mikor egyél (mennyi időnként, alvás előtt mennyivel stb) és mennyit. Mindezt személyre szabottan.

Tehát pl azt, hogy egy adag ebedben legyen 18 deka száenyas vagy 13 deka sovány sertéshús. Emellé szárazon mérve 7 deka köret (random számok)

Megmondja azt is hogy melyik husrészeket fogyaszd inkább. Pl szárnyas, karaj szűz.

Megmondja hogy mi a jó köret es mi nem. Pl bulgur, köles, rizs tekje skirolesu kenyer mind jo, de az olajban sult krumpli az nagyon nem. Ugyanez a husfelekre.

Tud segiteni hogy minden etkezesedben legyen rost, feherje, zsir es komolex szenhidratforras. El tudja mondani hogy pl milyen etelekben van sok rost. Vsgy sok feherje (pl turo, tojas, husok stb)

Tud segiteni abban is hogy mit vegyek a boltban es mit ne (pl vegyel fagyasztott kukoricat de konzervet ne mert tele van cukorral. Vagy vegyle sonkat de csak magas hustartalmut ).

Tud abban is segiteni hogy nem csak a mennyiseget adja meg a fogyashoz vagy sulytartashoz. Hanem ezen tul azt is, hogy milyen eteleket egyel, amitol akkora mennyisegeben is j fogsz lakni es nem fogsz edessegeket kivanni.



Szoval egy jo dietetikus midnenben segit ami etkezessel kapcsolatos. Egyet kiveve, a pszichologiai problemakat, pl eveszavart. Ezen kulon kell dolgozni, pszichologussal

2022. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!