Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnám kiszárítani a...

Hogyan tudnám kiszárítani a paradicsomot, mielőtt a pizzára teszem?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy ha csak simán rárakom a pizzára, akkor sütés közben levet ereszt(vagy hogy mondják ezt) és az egész pizza tocsog benne :(

2022. nov. 6. 11:58
 1/4 anonim válasza:
100%
Sütőben alacsony hőfokon vagy a napon jövő nyáron.:)
2022. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én saját készítésű pizzaszószt teszek a pizzára, nyers paradicsomot legfeljebb díszítésként. De annak kiszedem a magvas részét, csak a nettó húsát teszem rá a sajt tetejére.
2022. nov. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
80%

Ha legfelülre teszed a paradicsomot több esélye van jobban kiszáradni, tedd a sajt fölé és akkor el tud párologni a víz, nem reked meg a sajt alatt.


Egyébként nem próbáltam még paradicsomnak a nedvességtartalmát csökkenteni, de ha lédús dolgokat fagyasztasz le, amikor kiengednek egy csomó víz kijön belőlük, cserébe tiszta szottyos lesz a gyümölcs/zöldség, nem tudom azt ha ráteszed a pizzára és megsütöd milyen lesz, de tény hogy ami kijött nedvesség belőle kiengedés után, az nem a pizzán lesz.


Esetleg azt is meg lehet próbálni, hogy a már meleg sütőbe (de mondjuk azért ne 200 fokon :D) berakod magában a paradicsom szeleteket hogy kicsit kiszáradjanak, utána rakod rá a pizzára, és úgy sütöd meg a pizzát, de nyilván nem lesz olyan mintha sokáig szárítanád alacsonyabb hőfokon.

2022. nov. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Karikázva beteszed 80 fokra a sutobe 6-8 orat. Gagy meg egyszerubb ha szaritottat veszel
2022. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!