Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen diétás, otthon elkészít...

Milyen diétás, otthon elkészíthető ételeket javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában diétába fogtam, le akarok dobni pár kilót. Edzés megvan, a diéta alapszabályait is ismerem (kevés cukor, összetett ch, 3 makronutriens arányos elosztása reggel-délben-este, sok víz stb). A köztes étkezéseket megoldom zabbal, vagy saját sütésű zsemlével (ilyen Szafi rostlisztből), de a csirkerizs-kombót, annak ellenére, hogy képes vagyok 1 hónapig ugyanazt enni, már kezdem unni. Eddig főként sóskát, spenótot szoktam ebédre enni krumplipürével, borsófőzeléket imádom, meg a krumpli magában is sokoldalúan elkészíthető, de szeretnék valami újat kipróbálni. Nincs semmi étel, amit nem szeretnék (egyedül a mák, arra allergiás is vagyok), nem vagyok vega-vegán (de vega recepteket is szívesen fogadok), konyhai eszközökben sincs hiány, szóval BÁRMILYEN tippet, speckó receptet szívesen fogadok. Effektíve fontos lenne, hogy pénztárcabarát legyen (ez alatt azt értem, hogy amihez 2kg lazac kell, azt jó eséllyel nem tudom napi szinten elkészíteni, és igen, ma mindennagyondrága nincssemmiapolcokon, ezt nem kell leírni külön), de hát az egészség az első. Köszönöm előre is!

2022. nov. 30. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Szojafasirt, sult tofu, grillezett sajt, sajtal toltott sult gomba, tojáspirkolt, sajtos baconva tekert sult virsli, sonkas tejszones sult karfiol...
2022. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Milyen diéta?

Ha fogyni akarsz kalóriadeficitbe kell kerülni, ha nincs tapasztalatod érdemes számolni, pld. kaloriabazis.hu.

Sok zöldség, bármilyen hús, levesek, főzelékek, lehetőleg rántás nélkül. Nem kell csirke/rízsben gondolkodni, bármit lehet enni, ha számolsz.

2022. nov. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 gombát még nem is nagyon csináltam, lehet beveszem azt is az étrendbe, jó tipp :D


#2 Igen, tudom hogy működik, ezt le is írtam, nem a "Hogyan legyen kockahasad 2 nap alatt 0 edzéssel, nutellás palacsintát zabálva"-reklámokra kattintós szinten vagyok, hálisten. Inkább csak valami egyedi recept különlegességekre, ötletekre lennék kíváncsi.


Én pl pár hete kreatívkodtam, és miután airfryer-ben kisütöttem a kockázott csirkét, a mexikói zöldséget és a bulgurt, miután kifőztem, szintén megpirítottam a légsütőben, és összekeverve a csirkével, adtam hozzá natúr görögjoghurtot, citromlevet, meg kevés uborkát, és marha finom lett. Biztos más is szokott ilyen egyszerű dolgokkal kísérletezni.

2022. dec. 1. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!