Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Töltöttkáposztáhot a leveleket...

Töltöttkáposztáhot a leveleket, hogyan kell, besavanyítani?

Figyelt kérdés

Hogy lesz savanyú?


Gyerekkorban ettem olyat utóljára, de mintha savanyúkáposztalevél lett volna!



2022. dec. 18. 04:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Ha karácsonyra szeretnéd, akkor gyors érleléssel úgy, hogy a káposztaleveleket beteszed egy fazékba, adsz hozzá füszereket, pl egész bors, babérlevél, szárított cseresznyepaprika (kömény, kapor, amit szeretsz) leöntöd langyos sós vízzel kb 4 evökanál/l, amennyi ellepi. A tetejére 1 szelet kenyér, és meleg helyre teszed, pl radiátor mellé. A kenyeret 3 nap múlva leszeded a tetejéröl, ha ma vagy holnap megcsinálod, szombatra már jó lesz.
2022. dec. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi egész káposzta fejeket szoktunk tenni a hordós káposzta közé és akkor pont úgy megsavanyodik mint a gyalult.
2022. dec. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Okés, megpróbálom,

Nagyon köszönöm!


Boldog ünnepeket!

2022. dec. 18. 04:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A cél konkréten a káposzta gyors fermentálása, vagy a savanyú káposztából készíteni a töltött káposztát?

Fejes káposztát is meg lehet vásárolni savanyítva is, a savanyúság mértékét ízlésekhez igazítva a levelek átmosásával lehet szabályozni, van, aki szereti,ha nagyon savanyú, mások meg csak az enyhe savanyú ízzel kedvelik, és van, ahol nem is savanyítják a káposzta levelét.


A káposzta fermentálása, savanyítása ugyanazon az elven működik, mint a kovászos uborka készítés, a tejsav baktériumok szaporodásának teremtik meg a feltételeket-

Rajtad áll, hogy otthon kísérletezel a savanyítással, vagy megvásárolod készen.

2022. dec. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanúgy, mint a hordóskáposztát. Fermentálásnak hívják.

Vagy mint "bármi" mást.

Dobálós savanyúságra keress rá!

Ez annyi, hogy ha már van valami beérett savanyúság, akkor ehhez utána is lehet dobálni sokféle dolgot, zöld paradicsomot, karfiol rózsát, minim dinnyét, uborkát stb stb.

Kitorzsázott, egész káposzta fejet is. Az is besavanyosik.


De lehet készen is kapni, úgy is, hogy egészben van a fej, meg úgy is, hogy már szét van szedve levelekre, és vákuumzacskóba van csomagolva.

2022. dec. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért lett lepontozva az 1. válaszom, hogy nem hasznos? A kérdésre válaszoltam, meg egy hét alatt gyors fermentálással így lehet megsavanyítani a leveleket házilag.
2022. dec. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
98%

Ha tudsz venni savanyúságosnál, akkor ott leveleket is lehet kérni. A bolti zacskósban nincs. Sajnos vannak olyan gazemberek, akik ecettel savanyítanak, és van pofájuk eladni. Még nagyüzemi is van ilyen.

Első lepontozása nekem sem érthető. Gyors szükségmegoldás, de könnyen kivitelezhető.

2022. dec. 18. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én zöldet adtam mindenkinek!
2022. dec. 18. 07:24
 9/12 NTBS ***** válasza:
85%
Szerintem vedd meg inkább készen. Nem biztos, hogy úgy sikerül savanyítani elsőre, ahogy szeretnéd.
2022. dec. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es tippje tökéletes, 3 nap alatt megsavanyodik.
2022. dec. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!