Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha bolti mirelit rántott sajt...

Ha bolti mirelit rántott sajt mikrohullámú sütőben lenne elkészítve, akkor nem megsülne, hanem egy "trutymó" lenne a végeredmény? Mik a tapasztalataitok? Nem grillez, csak mikrohullámú sütő.

Figyelt kérdés

Nekünk otthon nincs mikrónk, de most nem otthon vagyok és itt van, viszont nincs tapasztalatom a használatában.


Tehát a panír nem lenne "ropogós", hanem puha?



2022. dec. 21. 13:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Mindenesetre, ha lehet mikrohullámú sütőben készíteni, akkor azt is írjátok már meg, kérlek, hogy mire kell beállítani. Köszi!
2022. dec. 21. 13:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kb. igen.


gondolj bele... A mikrohullám az ételben lévő vízmolekulákat "rezegteti", attól forrósodik fel a kaja. A panírban is van nedvesség, azt is felforrósítja, és kb. szétpuhul.


Próbáltál már kenyérszeletet betenni? Az is nyúlós puha lesz...

2022. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam, írtam, hogy nekünk nincs mikrónk.
2022. dec. 21. 13:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A boltokban kapható, mirelt rántott sajtok többségével nekem már azok ízével szemben is kifogásom van, de a kérdes a mikrózás volt.

A mikrohullámok belülről forrósitják át az ételt, a sajt szétfolyik, a zárt térben lévő gőzben pedig inkább főni kezd az étel, nem sülni.

Mikróban még a mirelt pizzából is szivacsos, majd keksz szerű, kemény 'valami"lesz.

Biztosan vannak jobb minőségű mikrók, jobb funkciókkal, nekem régi, egyszerű van, az nem alkalmas pl rántott sajt megsütésére, mirelt rántott sajtot pedig az íze miatt inkább nem veszek, de próbáltam régebben, volt benne egy meghatározatlan büdös illat, ami az ízében már nem volt jelen.

2022. dec. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Süsd ki inkább serpenyőben, olajban.
2022. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. Értem. Amúgy nem szoktam ilyet enni, de vendégségben vagyok és itt már ettem ilyen rántott sajtot, nem egy nagy szám, de nem büdös. Akkor tepsiben volt sütve.


5. Még nem tudom, nem akarok annyira sütögetni.

2022. dec. 21. 15:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszát!
2022. dec. 21. 18:15
 8/8 A kérdező kommentje:

Végül kipróbáltam és teljesen jó volt. Nekem legalábbis megfelelt. Nem folyt szét. Kb 2 percre volt betéve.

Amúgy vmi Pennyben kapható mirelit rántott sajt volt.

2023. jan. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!