Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen lenne a végeredménye...

Milyen lenne a végeredménye olcsó hozzávalókból?

Figyelt kérdés

most találtam erre a receptre, pizzatészta profi séftől https://www.youtube.com/watch?v=a6OSThXOGjk


amit az elején kihangsúlyoz hogy kifejezetten ezekkel a hozzávalókkal lehet csak ezt így megcsinálni. az lenne a kérdésem hogy milyen lenne a végeredménye ennek a tésztának ha majdnem minden le lenne benne cserélve "olcsóra"?


ásványvíz helyett csapvíz, tengeri só helyett bármilyen otthon fellelt, asztali vagy jódozott só, extra szűz olívaolaj helyett jóárasított napraforgó étolaj, duplanullás pizzaliszt helyett sima bl50-es finomliszt?


tudom a legjobban úgy látnám a különbséget ha megcsinálnám, de nem tervezem, csak érdekel aki ért sütés-főzéshez mennyivel lenne másabb a végeredménye a videón látottól?


2020. ápr. 30. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az asvanyvizet simán le lehet cserélni. A sót szintén. Az olivaolajnak és a napraforgó olajnak egészen más ize van, van és a két liszt is különbözik. Ránézésre valószínűleg nem lenne különbség és ízre se felteltenul lenne más.
2020. ápr. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Béla211 ***** válasza:
100%
Nekem jó szokott lenni sima finom lisztből nem szoktam tengeri sót sem használni és sima vizet használok működik napraforgó olajjal is de én jobban szerettem olivaval ad neki egy plusz ízt. Az a lényeg hogy vékony legyen a teszta ahova a feletétett teszed és minél melegébben süsd. Én 250 fokon szoktam kB 10 percet így lesz a széle ropogós viszont a tészta belseje puha. És így nem szárad ki.
2020. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem akarok hülyeséget mondani, olyasmire emlékszem hogy hasonló pizzákat van hogy fél-1 perc alatt vagy max 2 megsütnek ilyen hagyományos nagy fatüzeléses kemencékben, szerintem egy ilyet is nehéz utánozni egy sima gázsütőben
2020. ápr. 30. 18:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz, hanem lehetetlen, mivel a pizzakemence akar 500fokra is felmelegszik....
2020. ápr. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A videóban 6 perc alatt sül meg 250 fokon.
2020. ápr. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Béla211 ***** válasza:
100%
Nekem villanyom van. Igen a fatüzelésű lenne a legjobb. És úgy tényleg más íze lesz amit ha nincsen fatüzelésű kemencéd nem tudsz utánozni. És ezek a kemencék még melegebek ezért még vékonyabbra nyújtják és ezért kell csak pár perc sütésnel. Az én sütőmnek a maximumja 250 fok.
2020. ápr. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!