Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hányás ízű kókuszolaj, avas...

Hányás ízű kókuszolaj, avas lehet??

Figyelt kérdés
A család fánkot akart. Nem volt itthon elég olaj, találtam egy doboz kókuszolajt. Szilárd állapotban semmi nem látszott rajta, semmi szaga nem volt. Elkezdtem melegíteni,beleraktam a tésztát. Ekkor éreztem,hogy a szaga nagyon fura, elnézést de nem tudom máshoz hasonlítani,mint a nagyon erős hányáshoz. Az első adag tészta kisült,a bátyám megevett egy csomót, hiába könyörögtem,hogy ne tegye. Azt mondta az ízén semmi nem érződött a tésztának,nagyon is finom. Szerinte normális a kókuszolajnál ez a szaga,de biztos nem,ennek íztelennek szagtalannak kell lennie. Lehet,hogy avas volt? Most beteg lesz a tesóm? Nagyon aggódom miatta... (
2022. dec. 27. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Lehetett avas, de az avas zsiradéktól senkinek nem lesz, nem lehet semmi baja, az egyetlen negatívum, hogy az íze rossz.

Mellesleg kókuszzsír nem szagtalan és nem íztelen.

2022. dec. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, hogy az lehetett-e, viszont a kókuszzsír tényleg nem szagtalan és íztelen. Eléggé erőteljes íze van szerintem a többi zsírhoz képest amúgy, semmiképp sem íztelen. De amúgy mivel nem tudod, hogy van-e szaga és íze a kókuszsírnak, úgy tűnik nem nagyon használtál még ilyet, és a tesód szerint ez a szag normális, szóval valószínűleg neki van igaza, mert tényleg van szaga neki.
2022. dec. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az avasodás oxidációs folyat, ami szemmel is érzékelhető, megsárgulással jár.

A dióbél fehér belseje hamarabb mutatja, hogy megkezdődött az avasodás, mielőtt még annak az íze érezhetően romlani kezdene.

Az avas szalonna, disznózsír is sárga árnyalatú lesz, mielőtt még az íze élvezhetetlenné fokozódna, de pl nekem avasodott meg hal a fagyasztóban, már a kiemeléskor látható volt az eredeti fehér színe helyett vajszínű volt a hús.

Van az a szint, amikor már azért nem ették meg az avas élelmiszereket, mert annak annyira elromlott az íze, hogy már élvezhetetlen volt, de az a hisztéria, ami az avasodás körül mostanság zajlik, teljesen indokolatlan.

Nem mérgező, csak az íze romlik el az avasodás előrehaladtával, de még a '70-es években sem volt mindenkinek hűtője, az alföldön sok helyen még pince sem, a sózott, füstölt húsokat, zsiradékot, olajos magvakat. a kamrában, padláson tartották, és bizony megették akkor is, amikor már avasodni kezdett.

A diót pl azért tárolták a héjában, csak a szükséges mennyiséget törtek meg belőle, mert a burok a levegőtől is elzárta a mag belsőt.

2022. dec. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a tesód szerint semmi baja nem volt, javasolnék neked egy covid tesztet
2022. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy a kókuszolaj avasodik, ha a tárolási körülmények nem megfelelőek, például ha a dobozt nagyon meleg helyen tárolták, vagy ha már régóta állt a polcon. Az avasodás természetes folyamat, amelyet a szervetlen anyagok, például a savak bomlása okoz. Az avasodás általában nem jelent veszélyt az egészségre, de az ilyen kókuszolaj íze és szaga nem lesz túl kellemes.


Ha az általad használt kókuszolaj szaga és íze olyan volt, mint a hányás, akkor valószínűleg avasodott. Az ilyen kókuszolajat nem javasoljuk főzéshez vagy sütéshez használni, mert az íze átüthet a tésztára, és kellemetlen ízű lehet. Ha a bátyád mégis megette az ilyen ízű fánkot, valószínűleg nem lesz beteg tőle, de ha aggódsz, a legjobb, ha megvizsgálja egy orvos.


Mindig fontos figyelni a tárolási körülményeket, hogy elkerüljük az ilyen kellemetlen meglepetéseket. A kókuszolajat hűvös, száraz helyen kell tárolni, és lehetőleg minél hamarabb felhasználni, miután megvásároltuk. Ha a kókuszolaj szaga és íze gyanús, akkor jobb, ha nem használjuk fel, hogy elkerüljük a kellemetlen meglepetéseket.


Üdvözlettel: J.Krisztián

2022. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!