Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet mikrohullámú...

Hogyan lehet mikrohullámú sütőben chipset készíteni, ha nincs olyan speciális chips készítő? És mennyi krumpli fér be egyszerre? Hány percig kell mikrózni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 13:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Közben csináltam, normál mikrohullámú sütőben, nem grillezve.


Úgy csináltam, hogy volt egy mikrózható műanyag tál - vagy minek nevezzük, tudjátok, egy doboz alja.


Fel lett szeletelve vékonyra a krumpli és bevagdostam, ráhúztam a doboz oldalára a szeleteket, ami megmaradt, azt a műanyag doboz aljára tettem.


Megsült, chips lett belőle!


A műanyag doboz viszont nem bírta, kissé megolvadt, így ha ilyenbe belefogtok, akkor lehet, hogy üveg tállal érdemesebb.


De amúgy teljesen jó ropogósak lettek a krumpliszeletek!!!


Szóval meg lehet csinálni.

2023. jan. 10. 10:30
 12/14 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig mikróztad kb?
2023. jan. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Úgy emlékszem, hogy kb 8 percen keresztül. De állítólag függ a mikrótól is.


Azóta kipróbáltam hagyományos sütőben is.

Ott 200 C fokra előmelegített sütőbe kellett tenni és 10 percet írt a recept. Nem néztem rá és a 10 perc az sok volt.

Egy pár már meg is barnult addigra és az a része keserű volt.


Jobb, ha figyeled, amíg sül, legalább az első alkalommal, amíg kitapasztalod, hogy a te készüléked mennyi idő alatt süti meg.

2023. jan. 25. 06:23
 14/14 A kérdező kommentje:

Azóta megint készítettem. Attól is függ, hogy hány percig kell sütni, hogy mennyire van vékonyra szeletelve.

Volt olyan, hogy késsel vágtam fel, máskor krumplihámozóval.

Azt érdemes szerintem betartani, hogy ha ilyet készítesz, hogy mielőtt beteszed a krumpliszeleteket sülni, töröld meg azokat konyharuhával, hogy süljenek, ne pedig főjenek.

Ezután olajozd, sózd be és azután a vagy mikró vagy sütő.

2023. febr. 7. 02:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!