Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen bevált, finom recepteke...

Milyen bevált, finom recepteket tudtok, amiket egyszerű elkészíteni, finomak és még zöldséget is tartalmaznak?

Figyelt kérdés

Szeretnék több zöldséget enni, viszont zöldségköretet, párolt brokkolit, stbb..-t nem szeretem. Meg az sem jó, ha mindenféle random zöldségeket beledobálok az ételbe, mert elrontja az ízét, ha nem jól választom meg.

Szeretnék valami finomat, sok zöldséggel és legyen könnyű, egyszerű, ne kelljen vele órákat vesződni.

Illetve jelenleg fogyókúrázok, tehát ne tartalmazzon sok kalóriát, pl. a rántott dolgok ki vannak zárva.

Általában sárgrépa, vöröshagyma, lilahagyma, gomba, bab, lencse, káposzta, és burgonya, édesburgonya van itthon.

Főként csirkemellet szoktam csinálni húsnak, köretnek meg rizs vagy tészta szokott lenni.


Pár példa amit eddig készítettem és jó volt:

- Zöldséges-tésztás kínai (csirkecombból, gombából, hagymából, sárgarépából)

- karfioltésztás pizza

- bolognai spaghetti, ahol cukkiniből van a tészta


Ezek alapján tudnátok ajánlani pár jó ételt, akár recepttel együtt?



2023. febr. 1. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szereted a (párolt) zöldségköreteket, akkor nehéz lesz tippeket adni.

Én mégis megpróbálom, leírva a kedvencem és még egyszerű is.

Én karajból csinálom, de te csináld amiből akarod, akár csirkemellből!


Megpucolok és felaprítok egy halom zöldséget - sárgarépa, fehérrépa, zeller, karalábé, karfiol, zöldborsó, gomba, zöldbab, hagyma, ...és ami még van otthon - összekeverem sóval, kevés borssal, a felét beterítem egy beolajozott/vajazott tepsibe, rárakom a befűszerezett hússzeleteket, majd a maradék zöldséggel beterítem. Megcsepegtetem olajjal, öntök rá kb. egy dl vizet, ha van sajt, akkor reszelek rá. Lefóliázom és a közepesnél valamivel kisebb lángon (gázom van, nem hőfokmérős) puhára, omlósra, készre sütöm. Ennyi!

Nekem eszméletlenül ízlik, pedig nem vagyok zöldségfan.

2023. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy a húst (mondjuk csirkecombfilé ehhez jobb, mint a csirkemell) sütőzacskóban összesütöd a zöldségekkel. Egész más íze lesz a zöldségeknek. Úgy szoktam, hogy fél kiló hús, fél-egy kiló zöldség, 1 evőkanál liszt, só és fűszerek vagy ételízesítő. Ha csirkecombból készíted, akkor egyáltalán nem kell bele plusz zsiradék, bőven elég, ami a húsból sül ki. A hús egy részét a zöldségekkel eszem meg, más részét más körettel, vagy lehet vegyes köret, az együtt sült zöldség+rizs összekeverve.
2023. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemell, hagyma, gomba, máj lepirítva hozzá borsó még és felrakva mint egy pöri paprikásan. Vagy tejszínes tészta gomba, brokkoli vagy cukkini ehhez is lehet csirkemellet. Meg szoktam magában kápia paprikát, gombát, cukkinit, padlizsánt hagymát nagyonbakkra vágni lesütni és azt vagy natúr csirkemellel vagy magában rizzsel enni
2023. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve még a gyros tálra is gondoltam. Csirkemell, káposzta, hagyma, uborka, paradicsom. Görög joghurtból meg csinálok hozzá szósz. Sütőben meg tudok sütni vékonyra szelt krumpliból szalmakrumplit.
2023. febr. 1. 18:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából a fast food jelegű kajákat szeretem jobban.
2023. febr. 1. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!