Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem tudok igazán jó...

Miért nem tudok igazán jó ételeket készíteni?

Figyelt kérdés

Szinte csak azt eszem, amit megfőzök, mert így tudok spórolni. 25 éves férfi vagyok, kb 19-20 éves korom óta főzök napi rendszerességgel. Azt leszámítva, hogy a főzés végére totál kimerülök és az összes mocskot és mosatlant belevágnám a kukába, még a kaja se lesz jó. Nagyon ritka, hogy valamit jó szájízzel eszek meg és én főztem.


Nagyon sokat kutattam, nézegettem neten, hogy mi lehet a titka a jó főzésnek és arra jutottam, hogy a jó és friss alapanyagok és fűszerek, ilyen-olyan olajok, ecetek, borok adják meg az ételek ízét. A főzési idő is sokat számít, azon már javítottam, hogy gyakran túl hamar lekaptam a tűzről a kajákat.

Akármit csinálok, ezekkel a bolti szárított fűszerekkel nem lehet ízes ételeket készíteni. Talán a római kömény egy olyan fűszer, amivel fel lehet dobni az ételeket, de azzal se mindet. Voltak próbálkozások, hogy megvettem cserepes fűszereket, de állandóan kimentek pár héttel azután, hogy hazahoztam őket. A bolti húsárú is kritikán aluli. A szupermarketes csirkemellekről nem győzöm a cafatokat lefelé vagdalni, a zsírról és az inakról nem is beszélve.


Elegem van már, hogy még egy sült hús is olyan jellegtelenül sikerül, hogy a számba se venném, ha tehetném...



2023. febr. 3. 14:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
10-hez még: próbáld tehát előbb elkészíteni, mondjuk ne délben, hanem már reggel, vagy akár előző este, ez némelyik ételnél működhet.
2023. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

10:

pl.: egy krumplipüré is akkor ehető ha belerakok 1 fél vajat felolvasztva meg egy egész tejszínt és géppel összedolgozom. Máskülönben kuka :D

2023. febr. 3. 15:21
 13/21 anonim ***** válasza:
88%
Az ízérzékeléseddel van probléma. Nem szedsz valami gyógyszert?
2023. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
91%
Soha nem teszek bele tejszínt. Vajat is hidegen(szobahőmérsékleten) teszem a forró krumplira és nagyon forró tejet.
2023. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Miket szoktál főzni?
2023. febr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14: én nem mérgezem magam


16: mikor mit, mindig mást. Nem azt írtam, hogy ehetetlen a kaja... Egyszerűen csak arról van szó, hogy nem elég jók. Felesleges leírni, hogy miket szoktam főzni, mert akkor írhatnám látástól vakulásig.


De egy csőbensült kaja se sikerül soha úgy ahogyan kéne annak ellenére, hogy tökéletes besamelt csinálok...


A rizs 99 százalékban megy a kukába pedig már tettem bele fűszerkockát, felpirítottam, tette bele hagymát, főztem így főztem úgy, pároltam, lemostam előtte, nem mostam le előtte.

2023. febr. 3. 15:42
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
A végén kiderül, hogy egy sztár szakács vagy.
2023. febr. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem tudsz főzni, ennyire egyszerű. :)
2023. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Te utálsz főzni. És pont ezt hiányzik a kajáidból, ezért van hiányérzeted. Apróság, de pont a főzés szeretete, a hozzá való kedv adja meg azt a pluszt, ami kell egy kifogástalan ételhez.

Én már 20 éve főzök nap, mint nap. Kivéve, ha nincs kedvem, rossz passzban vagyok, akkor neki se állok, mert tuti nem lesz jó. Ehető lesz, de nem lesz az igazi. Amilyet elvárok magamtól.

Ezért van az, hogy egy nagymama húslevesét lehetetlen leutánozni még úgy is, hogy pontosan követjük a receptjét, és ugyanazokból a hozzávalókból csináljuk.

2023. febr. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Ok, balf#sz vagy. De miért kell ezt mindenkinek tudnia?
2023. febr. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!