Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez jó lehet vacsorának?

Ez jó lehet vacsorának?

Figyelt kérdés

Barátommal nem olyan régóta vagyunk együtt. Szeretek főzni. Az elmúlt pár napja elég húzós volt, ezért kitaláltam, hogy holnap este főzök valamit mire végez munkában, és áthívom enni.

Ezt találtam ki:

Sült kacsamell, steak burgonyával, párolt lilakáposztával, és narancsos mártással, inni meg pedig valami fehérbort (mindketten jobban szeretjük mint a vöröset).

Csak nem tudom, hogy mivel csinálom a párolt lilakáposztát, megy még ahoz a narancsos mártás? Vagy azt inkább hagyjam?


2023. febr. 23. 11:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem válasszál a kettő közül. Vagy káposzta vagy narancsos mártás.
2023. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem kb megkéri majd a kezed, ha ilyen fogással várod, nagyon jól hangzik. :) Szerintem is elég vagy a káposzta vagy a narancs mártás, szerintem inkább a káposzta, az biztosan ízleni fog neki. Nekem a narancsmártás is, de az ízlésfüggő, lehet, hogy nem mindenkinek ízlene hozzá.
2023. febr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Vagy egyik, vagy a másik. Én a káposztára szavazok sült kacsa esetén.
2023. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Csodás kaja, (káposztával) de ha én lennék a párod, este már képtelen lennék ilyen nehéz kaját élvezni, legfeljebb csipegetnék belőle az udvariasság kedvéért.

Az nem opció, hogy inkább ebédre hívd át a hétvégén?

2023. febr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Ez brutál nehéz kaja vacsorára. Nem, nem lenne jó.
2023. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem ismerjük a kérdező párjának az ízlését. Nekem pl. véletlenül sem nehéz kaja a sült kacsamell.

Meg kérdező, azt is érdemes előtte megtudni, hogy a káposztát szereti-e. Én nyersen/savanyítva szeretem, de a pároltat nem nagyon, szerintem fura íze lesz. Valaki meg egyáltalán nem eszik káposztát.

2023. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

#6

Mivel a kérdés így szól:

"Ez jó lehet vacsorának?"

Teljesen jogos, hogy vannak akik szerint nem, mert nehéz. És ehhez nem kell ismerni a Kérdező párjának az ízlését, mert ez tény.

Egyébként a te válaszod a TE ízlésedről nem releváns, mert nem rólad szól a kérdés.

2023. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Nyilván attól függ mit szeret a párod.

Én pl utálom a kacsát és nem szeretek főtt ételt vacsorázni úgyhogy nekem kínzás lenne, másnak meg ez egy nagyon szuper estét okozna. Neked kell tudnod hogy a párod melyik típus.

2023. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%
Jó lesz így ahogy leírtad,max a bort cserélném rozéra az jobban illik hozzá.
2023. febr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem magyar, amúgy is elég fűszeresen eszik. Meg nem hiszem hogy nehezebb kaja mint amit szokott enni. Nagyon sokat dolgozik, esténként általában ilyen sültkrumpli meg fűszeres sülthúst szokott enni, másra nincs ideje, azt csak berakja sülni és kész, ezért is gondoltam, hogy csinálok valami “puccosabb” kaját.

Persze főztem már neki, de általában rendelünk, vagy elmegyünk valahova enni (pizza, hamburger vacsorára). Nagy szerencsém van vele, amúgy nem válogatós, szinte bármit megeszik.

A kérdésem “Ez jó lehet vacsorának?” alatt azt értettem, hogy ezek így illenek-e egymáshoz :)

2023. febr. 23. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!