Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Dohos szagú és fura ízű...

Dohos szagú és fura ízű somlói galuskát kaptunk az étteremtől, egy falatot ettem belőle, lehet tőle bajom?

Figyelt kérdés
Mitől lehet ilyen fura szaga?
2023. febr. 24. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem. Valószínűbb, hogy nem romlott, csak nem megfelelően (nem lefedve, nem alaposan kitakarított hűtőben) tárolták.
2023. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1 falattól nem lesz bajod.

1-es mellett még olyan ötletem van, ha meg volt szórva darált dióval, az lehetett dohos.

Ha a többi "alkatrésze" megromlik, (sodó) az inkább savanyú, és pezseg. Csokiöntet szintén savanyodik. A dió az, aminek a szagán lehet észrevenni, és dohos.

Vagy hűtő szag, amit az 1-es mond.

2023. febr. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Bajod egy falattól biztos nem lesz.

Lehet régi volt kissé és hűtő,állott szaga-íze volt.

2023. febr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, eddig nem történt semmi, gondolom már nem is fog. Több, mint 2 ezer forintba került a 2 somlói, így azért rosszul esett...
2023. febr. 26. 19:48
 5/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok:

" egy falatot ettem belőle ... Több, mint 2 ezer forintba került"


Ha 1 falatot ettél belőle, akkor vissza kell küldeni, és nem kell kifizetni.


Ha házhozszállítással kérted... hát úgy macerásabb, mert egy szagot, meg ízt, nem lehet lefényképezni, de ez nem kell hogy azt jelentse, hogy csakazért mert körülményesen bizonyítható, kidobj az ablakon 2 E ft-ot.

Érdemes ilyenkor felhívni az éttermet, elregélni mi a gond, aztán mondjanak rá valamit.

Ha arra jár a futás, menjen ki még egyszer, vigye vissza, vagy mit tudom én.

Az is lehet, hogy valami 1 bites betanított kisegítő munkás adagolja a desszertet, nincs kontroll, és más vendég is pórul jár, ez pedig az étteremnek se az érdeke.

A lényeg, hogy első körben valahogy tisztázni kell, jogos e a panasz, és ha az, akkor kártalanítani kell.

Pár évtizede tolom ezt a szakmát, hát nem vagyok túl jó véleménnyel a mai vendéglátásról, mióta az eszemet tudom, egyre csak rosszabb lett.

De az ilyeneket pont azért nem szabad hagyni, mert minden ilyen hozzájárul ahhoz, hogy egyre rosszabb legyen.

Az nem maradhat következmények nélkül, ha egy vendég valóban meg lett károsítva! -egy szakács-

2023. febr. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!