Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudok valamit tenni, ha nem...

Tudok valamit tenni, ha nem kelt meg a tészta?

Figyelt kérdés
Kenyérsütőben dagasztom/kelesztem, eddig mindig működött. Sajnos most nem akar kelni, pedig legutóbb már a felét tálban kelesztettem tovább, annyira tele volt az üst. Az élesztőre gyanakszom sajnos, mert megnéztem a lejáratát (az jó), de a kis bogyócskák rá voltak tapadozva a zacskóra, amit eddig nem tapasztaltam. Lehet menteni valahogyvagy kuka? Elég sokba volt sajnos, ráadásul dupla adag
2023. márc. 21. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet nem volt már az élesztő túl aktív mégha nem is járt le.

Sütés közben is kel még valamennyit ne dobd ki.

2023. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lejárt az élesztő.

Futtass felnegy új adag élesztőt, keverd hozzá a keletlen tésztához és tegyél annyi lisztet hogy jó állaga legyen. Utána dagasztás és kelesztés

2023. márc. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csináltam egy új adagot másik élesztővel és valamiért ez is úgy tűnik, hogy sikertelen lesz. Nem értem, legalább hatszor csináltam meg ezt a receptet az elmúlt 1,5 hónapban és mindig sikerült. Pontosan kimértem mindent, ahogy szoktam. Még van 20 perc a programból, kíváncsi leszek...

Az első egyébként, ami nem kelt meg, állagra is katasztrófa.Nehéz, ragacsos. Kizárt, hogy lehessen vele dolgozni.

2023. márc. 21. 11:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Az új végül szép lett, úgyhogy valóban az élesztő volt a gond :(
2023. márc. 21. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!