Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rontok el a rizs-készítésn...

Mit rontok el a rizs-készítésnél? Mikor elkészült a fedőt leveszem és átkeverem keverés közben jön ki belőle gőz, szépen megpuhult különálló szemek. Miután teljesen kihűlt egy lezárható műanyagedénybe teszem. Másnapra-harmadnapra miért változik meg?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a hűtőben való tároláskor kissé visszakeményedik? (Egyébként kevés kókuszzsíron átpörgetem, kevés sóval megsózom és felöntöm meleg vízzel és adott ideig főzöm.)
2023. jún. 30. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Azt, hogy túl sokat főzöl belőle egyszerre.

Frissen jó és ha kevesebbet készítenél, akkor nem kellene harmadnapig tárolgatni. Ez nem opció? :)

2023. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
54%

Hűtőben tárolva ilyen lesz.

Melegítve csak a töltött káposzta jó.

2023. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
70 dkg-ot főzök 4 tagú családnak 2 napra. Én nem főzök minden nap.Nem vagyok ráérő nyugdíjas.
2023. jún. 30. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Rizst nem lenne szabad harmadnap enni. Magyarok eszik, tudom, de mondjuk...
2023. jún. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Azért nehogy már egy rizsfőzés ne férjen bele. Azzal kb. nettó három perc munka van, nem kell felette állni és kavargatni.
2023. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen a rizs. Folyamatosan szívja magába állasában a nedvességet akar levegobol is. Ezt nem tudod megelozni
2023. júl. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

Nehogy már egy 20 perces rizsfőzés ne férjen bele a napodba :D


Vagy akkor eszitek megkeményedve.

2023. júl. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!