Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem kimondottan...

Írnátok nekem kimondottan KARÁCSONYI ételeket? Recept nem kell, főzni tudok, csak ötlet csokorra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Leves, fő étel. Desszert nem kell, mert az csak a beigli. Mindenkit felpontozok.
2010. okt. 14. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Halászlé, túrós tészta, mákos tészta, egész pipi fincsi töltelékkel, báránypörkölt nokedlivel, dióban pácolt pulykamell, de amit el tudnék képzelni, az aszalt szilvával töltött karaj krumplipürével, valami halacska esetleg... nálunk ezek mennek :)
2010. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Mi midig szoktunk ilyenkor az asztalra rakni: töltött káposztát; francia salátát; rizibizit; rántott húst;sült húst; ananászos pulykatallért de lehet disznóhúsból is csinálni; húsleves; krumplipüré=ezek mindig vannak nálunk+bejgli
2010. okt. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Borleves, rántott hal, töltöttkáposzta, aszaltszilvával töltött pulykamell.
2010. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé, rántott és paprikás lisztben forgatott hal, rántott csirkemell, rizs, francia saláta, somlói galuska. Nálunk amióta az eszemet tudom, ez a karácsonyi menü. A csirke azért van, mert én nem szeretem a halat:)
2010. okt. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Halászlé, ránotott hal lilahagymás-ecetes krumplisalival, rántott pulykamell, krumplipürével, töltött dagadó vagy töltött csirke. Vagy a töltött káposzta. Nálunk idén ezek lesznek sztem.
2010. okt. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szenteste:

leves: halászlé, borleves (nem mindenki szereti nálunk a halászlevet)

főétel: rántott pontyszelet, sajttal-sonkával és gombával töltött pulykamelltekercs rántva, köretként rizibizi és vajas-petrezselymes krumpli, saláta: lilahagymás krumplisaláta, uborkasaláta


25-én: töltött káposzta

26-án: a maradékokból jut bőven :=)

2010. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek !
2010. okt. 17. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Leves:Halászlé és gesztenyekrémleves

Főétel:Aszaltszilvával töltött pulykamell diós panirban rántva,póréhagymával töltött pm.,vacsira rántott és paprikáslisztben forgatott pisztráng.

2010. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Leves: halászlé, magyaros nyúlrauleves

Főétel: csukapörkölt (nálunk első nap mindig ez van:))

sült kacsa, olasz fasírt, kolbásszal töltött karaj, és persze a rántott husi. :)

Karácsony előtt 1-2 héttel összeül a család és megkérdezem, hogy melyik ételeket szeretnék enni, ők az alább felsoroltak közül kiválasztják és olyat készítek.

:)

2010. okt. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, kimaradt a töltött káposzta :)
2010. okt. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!