Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 1 kiló sárgabarackhoz mennyi...

1 kiló sárgabarackhoz mennyi cukrot tegyek lekvárhoz, ha édesszájú vagyok, de azért ne legyen émelyítő? Másik kérdés: A barack súlyát nettóban vagy bruttóban (héj, mag) kell számolni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 1. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Az eredeti autentikus receptek nettó kg/40 dkg cukrot írnak, az lesz jó neked. Én 20 dkg-al készítem, nekünk az pont jó.
2023. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. aug. 1. 13:03
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Szívesen!

Azzal azért kiegészíteném, hogy a barack édességétől is függ, ezért igazából nincs is rá törvény. Ennél is bevált módszer a kóstolás, ahogy nektek ízlik.

Először tegyél csak 20 dkg-t és amikor már elvegyült megkóstolod és legfeljebb teszel hozzá még. Még mérleg sem kell hozzá.

2023. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Klasszikusan a sárgabarack tömegének a 40-50 százaléka cukor megy bele. Ez édes, még nem gejl kategória. Apukám pl. teljesen cukor nélkül is készíti, mondjuk az is elég furcsa.
2023. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%
Mi 3 kghoz szoktunk 30 dekát, mások háromszroosát.
2023. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
A másik kérdésedhez: nettóban kell számolni, legalábbis mag nélkül. Anyukám nem hámozza, hanem felfőzi, aztán átpasszírozza, úgy nem megy bele a héj.
2023. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Két kg nyers sárgabarackhoz szoktam kb fél kg cukrot tenni.
2023. aug. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!