Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyakorlott süti-sütők segítség...

Gyakorlott süti-sütők segítségét kérném. Anyósom jön hozzánk vasárnap és nagyon édesszájú, én viszont nem tudok sütni. Tudtok ajánlani tök egyszerű, de tuti finom édes süti receptet?

Figyelt kérdés

Linzeren kívül bármi jöhet, akár valami könnyen elkészíthető, vajkrémes piskóta is, csak ne lehessen elrontani. Főzött krémre már nem vállalkoznék.


Tudom, Google, de inkább most kipróbált receptek jönnének jól, sokszor segítettetek már főzésnál is! Nagyon köszönöm!


2014. aug. 14. 21:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt van az, amit tényleg lehetetlen elrontani, képtelenség, annyira egyszerű és mégis nagyon finom: [link]
2014. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ilyesmire gondoltam, de a család nem szereti a kókuszost, ezt el is felejtettem írni. :( Én viszont igen, szóval egyszer ki fogom próbálni!
2014. aug. 14. 21:58
 3/14 anonim ***** válasza:
33%
Én a helyedben inkább vennék valamit egy cukrászdában, nem ilyen "nagy" esemény előtt kísérleteznék. Mi van ha nem sikerül? Tiszta idegesség és kapkodás, hogy akkor mi legyen..
2014. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Süssél piskótát, töltsd meg pudinggal és a tetejére olvasszál csokit
2014. aug. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
2014. aug. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Sütni mindenki tud. Én a kevert tésztákat szeretem, amolyan mindent bele és be a sütőbe, ez egyszerű és nagyon hálás: [link]

Ez egy hangyányival összetettebb, mert két mozzanatból áll, de nagyon finom, különleges. Ha én meg tudtam csinálni, te is. [link]

Nem tudom, milyen sütőd van, de nekem az hozta a forradalmat a régi gáztűzhelyemmel a sütési képességeimbe, amikor beszereztünk egy sütőhőmérőt, addig fogalmam nem volt, mennyi az a 180 fok.

A nosalty-n elkészítési időt, nehézségi besorolást, véleményeket is lehet olvasni a receptekhez, ez segít a választásban. Jó sütést!

2014. aug. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

lúdláb torta?

rendkívül egyszerű, de nagyon finom sütemény.

sütni kell egy kakaós piskótát, tejszínben fölolvasztani csokit, és ezt fölverni robotgéppel. már ha van olyanod. belekeverni meggyet és összeállítani.

ha érdekel, leírom, hogy miből mennyi kell.

2014. aug. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bevált családi receptünk, a Parfé szelet.

Tészta: 17 deka liszt, 17 deka cukor , 4 ek. méz, 4 tojás,1 csomag sütőpor, 10 deka durvára vágott dió.

A tojások habját pár csepp citromlével /ecettel nagyon kemény habbá verjük.

a sárgákat a cukorral, a mézzel jól kikeverjük, beleadjuk a sütőporos lisztet, a diót, majd a habot lazán belekeverjük.

Közepes kb 40 x 25-ös sütőpapírral bélelt tepsibe simítjuk egyenletesen.

előmelegített sütőben kb 25-30 perc alatt kb 180 fokon megsütjük. villát beleszúrva ellenőrizzük, hogy átsült-e.

Figyelni kell rá, mert a méztől hamar barnul.

Krém: fél liter tejben elkeverünk 5 jó evőkanálnyi búzadarát és megfőzzük. addig főzzük, míg kezd összeállni, az edény falától elválni. nem baj, ha nagyon kemény, majd a gép szétviszi. ezt teljesen kihűtjük.

Közben 25 deka rámát 20 deka porcukorral 2 vaniliáscukorral habosra keverünk és a kihűlt darával géppel összekeverjük.

egy szép fehér sűrű stabil krémet kapunk, amit a már kihűlt tészta tetejére simítunk egyenletes vastagságban.

Van amikor csokimázzal vonom be, de egyre gyakrabban csinálom úgy, hogy olvasztott/folyós csokival kanállal össze-vissza megcsorgatom cirmosra.

Így még talán szebb is, mert látszik a fehér krém.

Egyáltalán nem nehéz elkészíteni és a mézes-diós tészta ezzel a krémmel nagyon finom, és mutatós süti.

Az én anyósom szegény is nagyon szerette,mindig küldök neki gondolatban, amikor ezt sütöm:)

Nincs az az anyós, akit ne lehetne vele elvarázsolni:)

Ne izgulj, bármilyen sütit is választasz, ha jó szívvel csinálod , sikerülni fog.

üdv.

2014. aug. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok, olvasgatom őket, gondolkodom. Ha van még recept, nagyon szívesen veszem!
2014. aug. 15. 07:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, utolsó vagyok, eszembe jutott még egy nagyon finom diós-habos krémes süti, ha nem ódzkodsz a tojáshab gőz fölötti felverésétől.nagyon édes, kimondottan édesszájúak nagy kedvence, és ez is rendkívül mutatós.Írj, ha érdekel esetleg.Nem tart tovább, mint a parfé szelet ez sem.
2014. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!