Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A rakott krumplit, hogy...

A rakott krumplit, hogy csináljam ha még nem csináltam sose és ilyenre szeretném?

Figyelt kérdés

Nos párom imádja,de csak a nagymámájáét.Meg szeretnék vele próbálkozni h kb olyan legyen mint az övé. (s azért nem tőle kérem el mert akkor megtudná,h kérdezősködtem,a nagyi elég pletyis:) )

A lényeg h a mamájáéba se a tojás se a krumpli nincs egész darabokba,meg elég laza az állaga. Míg anyukáméba egészbe látszik a tojás,krumpli stb.

Az lenne a kérdésem h mivel érjem el,h olyan legyen? Főzzem meg előtte krumplit? Törjem összes a tojást?


tudom h bénán hangzik,de még sose főztem...se nem is nagyon értek hozzá!


Ha vki tud segíteni mgköszönném.


2010. okt. 15. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Reszeljed a dolgokat. A krumplit is reszelheted, ha a nagyi azt is úgy szokta.

És igen a krumplit előtte megfőződ, meghámozod és aztán rétegesen vagy vágod, vagy reszeled és teszed: alul egy kis olajat a fazékba,egy réteg krumpli, egy réteg tojás, tejföl fűszerezed, és igy tovább. Persze még tehetsz egyebet is ha akarsz, kolbászt, vagy reszelt sajtot.De csináld akkor úgy ahogy szokta a nagyi.

2010. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A krumplit mindenképpen meg kell előtte főzni héjában. Nem tudom pontosan milyen a nagyié, de én akkor nem vigyáznék, hogy karikában maradjon a krumpli, hanem kicsit összetörném kézzel és úgy tenném az edénybe (pl. egy karika krumnplit 3 darabba törnék). A tojást meg szétnyomkodnám, de csak villával, hogy azért darabos legyen.
2010. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.Azért vagyok bizonytalan mert több receptet is olvastam neten,valaki azt irja h meg kell főzni a krumplit valaki h nem. Anyukám nem főzi,de a nagyija biztosan mert akkor nem úgy nézne ki ahogy.

A tojást is olvastam olyant h egész karikába ráteszik főzve,más meg nyersen ráüti::)


Hihetetlen h ennyi féleképpen csinálják az emberek.

Ha vkinek még van ötlete szívesen várom,és köszönöm.

2010. okt. 15. 08:44
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Az sem árt, ha rétegenként meglocsolod 1-2 evőkanál olajjal, különben iszonyú száraz lesz az egész.
2010. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot!
2010. okt. 15. 08:50
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajj,nehogy már olajjal rontsuk el!

Kedves kérdező. A krumplit mindenképpen főzd meg héjában,megpucolod,felkarikázod. Én nem olajat szoktam közé tenni,hanem szép sorjában a krumpli,tojás,stb,aztán tejföl,megint krumpli. És persze a tetejére is jó sok tejfölt.(a tejfölbe szoktam tenni egy kevés vegetát).

De pl édesanyám előbb hámozza,fölvágja,aztán főzi. Én így nem szeretem,mert akkor nagyon diribdarabra törik. De ha a párod így szereti :)

Jó főzést

2010. okt. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A krumplit mindenképp főzd meg előtte - ha nem darabosan szeretnéd, ne sütőkruplit, hanem szétföző - főző/lisztes -krumpliból csináld, a tojást én tojásszeletelővel vágom egész vékonyra,rá a tejföl - ja és a kolbász - és az egészet berakom a sütőbe jó félórára, ott szépen összesül az egész, szépen kockákra vágva lehet szeletelni.
2010. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Én apróra szoktam vágni mindent, aztán nyers tojással és reszelt sajttal elkevert tejfölt öntök rá - jó sokat. Jó krémes lesz az egész.
2010. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:)
2010. okt. 15. 09:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi besamellt teszünkt a tetejére, attól szaftosabb:)
2010. okt. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!