Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a fánk sütés titka?

P.O.C. kérdése:

Mi a fánk sütés titka?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szalagos fánkot csináltam. Az első próbálkozásom volt, de borzasztóan megszívta magát olajjal, szinte facsarni lehetett belőle. Tiszta olaj íze volt az egésznek. Közelébe nem járt egy átlagos boltnak se.

Az olajat megmértem mielőtt beleraktam, 170 fokos volt. Miután kivettem konyhai törlőpapírral próbáltam leitatni, de hiába. Inkább olaj volt, mint fánk. :D



2023. aug. 12. 07:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is a fánkot tényleg forró 180-190 fokos és sok olajban kell sütni, másodszor egyszerre csak keveset szabad az olajba tenni, mert különben a nyers tészta lehüti az olajat.

Nem írtad, miben sütötted - olajsütö, lábas, serpenyö- , illetve mekkora volt az edény, de ha alacsonyan állt az olaj, az is ok lehet, meg az is, ha a fánkok között nincs legalább még egyszer akkora hely.

Az, hogy megszívta magát olajjal, egyértelmüen arra mutat, hogy az olaj lehült a tésztától.

2023. aug. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ha megszívta magát akkor lehet a tésztával van a baj.Egyébként én nem sütöm túl forró olajban mert gyorsan megég.A 170 fokos olaj tökéletes.
2023. aug. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A rum:)
2023. aug. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

A tészta állaga, sokat kell pihentetni és alaposan ki kell dolgozni, keleszteni.


Az olaj hőmérséklete, mi is 180 fokon sütünk, a 170-ben ázik nálunk is. Ha 175 alá megy a hő a hideg tészta miatt, inkább vedd ki ideiglenesen.

2023. aug. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

A tesztajaba kell kis kupica alkohol. Pakinka vagy rum vagy vodka amit eb szoktam.

Illetve ha magaban a tesztaban nincs eleg zsiradek, akkor nagyobb esellyel szivja meg magat

2023. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Antialkoholista családból származom, de ahogy előttem is írták, anyám is tett bele valamennyi rumot, mert akkor nem szívja meg magát,…állítólag.

Saját tapasztalatom nincs a témában.

2023. aug. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Zsiradék van benne, valódi vaj amit a recept is ír.

2023. aug. 12. 12:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom akkor rummal.
2023. aug. 12. 12:36
 9/9 A kérdező kommentje:

Megcsináltam még egyszer, kiderült hogy a recept volt xar.

Az alábbi receptet követve hibátlan lett a végeredmény. Egy csepp olajat sem szívott magába.


https://www.youtube.com/watch?v=2ZapXwQ6Vgs

2023. aug. 14. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!