Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Végre sikerült sütni egy...

Végre sikerült sütni egy turós pogit. 25 deka turó, ua.liszt, ua vaj. Jó lett, de a diétás lapomra beirva iszonyu zsiros. / 26 gram zsir/tiz deka. Tudok ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Lehet a vajat zsirszegény margarinra cserélni, vagy a minőség rovására menne? Szétesne esetleg a pogácsa? Vagy mi lenne vele? Tapasztalatok?

2023. aug. 15. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván le lehet cserélni és nem, nem esne szét, de az íze más lenne
2023. aug. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Milyen ize lenne? Liszt ? Mert most nagyon finom, de szerintem a turó dominál.
2023. aug. 15. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Most mit magyarázzunk azon, hogy ha csökkented a minőséget, akkor bizony csökkeni fog a minőség?
2023. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nem lenne finom, sajnos minden a zsírtól finom

amivel tudsz kísérletezni az a túró alapú pogácsa, nekem nagyon bejött. keress a neten szimpi receptet de kb az a lényeg hogy 25 deka túró, 1-2 tojás, és pár evőkanál zabliszt. így a zsíadék a tojás és a túró és viszonylag alacsony kalóriában.


de az ilyen sós receptekben sajnos ami finom ropogós és jó állagú, mindig óriási lesz a zsírtartalom

2023. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Cseréld ki nyugodtan a végeredmény nagyon hasonló lesz.
2023. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább olyan receptet keresnék, ahol más a túró-liszt-zsiradék aránya (abban valószínűleg lesz tojás), és vaj helyett margarint használnék, nagyon végső esetben, light margarint, de az íze nyilván nem lesz ugyanolyan, és nem lesz ugyanolyan omlós, foszlós. Túróból is használhatsz sovány túrót, nem a legzsírosabb fajtát.
2023. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én kicsit több túrót és kevesebb vajat/sütőmargarint (70%-os) teszek bele, és szerintem úgy még finomabb. Ezen felül a pogácsa mértékkel fogyasztása segít.
nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hiába több a kalória, a vaj egészségesebb, mint a margarin (telített és telítetlen zsírsavak,feldolgozás mértéke és módja). Inkább sportolj aznap egy kicsit többet, és mindig tarts mértéket az étkezésben.
márc. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!