Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Diétás Tiramisu recept?

Diétás Tiramisu recept?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Készített már valaki közületek diétás Tiramisut? Milyen? Miből készítettétek?

2023. jan. 24. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs értelme. Ez egy gazdag, krémes desszert, semmit se érdemes kispórolni belőle. Még az átalakított (nem diétás) receptek eredménye is nagyon messze van az igazi tiramisutól.

Nekem attól diétás, hogy csak egy adagot eszem belőle, a többi a családé.

2023. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen recept van a neten, de én - csakis és szigorúan ilyen téren - kádár jánosi elveket vallok: "A krumplileves legyen krumplileves."

Vagy ha diétássá teszed, és átformálod, akkor ne nevezd annak.

Amúgy szerintem a kulcs a mérték (ami nem a vödör).

Amúgy mascarpone, kávé, babapiskóta, amaretto, azaz olasz mandulalikőr (lehet beletenni ehelyett pl. rumot is, persze, de akkor az már nem autentikus)

2023. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Diétás 😂 Jaj, ne nevettes már. Diétás tira 😂
2023. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A macarpone és a babapiskóta, ami kalóriadúsabb. A többi (tojás, kávé) nem. Cukorból minimális kell bele.

Mascarponét nem lehet helyettesíteni. Van, aki tejszínhabot, tejszínt használ. De abban sincs kevesebb kalória és tök más íze lesz.

A cukrot esetleg kihagyhatod.

De számold ki az egészet. Szerintem nem sok kalória egy normális adag. És nyilván nem minden nap ennéd ezt.

Esetleg csinálhatsz csak krémet. Piskóta nélkül.

2023. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos valaszokat! Ha teljesen kihaogyom belőle a cukrot, tehát csaj mascarpone, tojás sárája-fehérje, rum, akkor annak mennyire lenne jó íze?
2023. jan. 24. 13:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a cukor helyett tehetsz bele eritritet.
2023. jan. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3 ev cukor kell a legtöbb receptbe, az 192 kalória az egészre.

Ha pl. a hatod részét eszed meg, akkor az 32 kalória.

Szerintem nem érdemes emiatt kísérletezni.

2023. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Cukor nélkül nem lesz finom, max picit tegyél bele kevesebbet, de nem ennyin fog múlni, inkább én is azt tanácsolnám, hogy csináld meg rendesen, ne diétásan és egyél belőle kis adagot.
2023. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem is rendesen csináld meg és oszd többfelé mint szoktad.
2023. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én cukorbeteg vagyok, és emiatt én cukormentes verziót (legalább is minimalizálom a cukortartalmat) szoktam csinálni, DE kalória így is nagyon sok van benne. A tiramisu ilyen. Kalóriadús. Szóval igazából nem a cukor kalóriatartalmán múlik a dolog, szóval most ha csak nincs rá más okod az édesítőszerre, akkor nyugodtan rakj bele cukrot. Igazából a tiramisu elég tömör, krémes, igazából most ha nagyon diétásra akarod, akkor az már nem tiramisu lesz a végén. Viszont szerintem ha néha eszel ilyet, akkor ugyan már, most néha eszel ilyesmit, nem lesz bajod.
2023. jan. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!