Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 3dl savanyú tejből készítettem...

3dl savanyú tejből készítettem pudingot és megettem a felét! Mi lesz velem most, számíthatok valamire pl. mérgezés vagy ez még kis mennyiség?

Figyelt kérdés
2023. aug. 22. 15:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Viszont felforrt a savanyú tej főzés közben. Így akkor a baktériumok, gombák is meghaltak, elpusztultak, vagy nem?
2023. aug. 22. 15:35
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

A savanyú tejet nem lehet felforralni, mert összemegy.

A savanyú tej nem mérgezö, ebböl lesz az aludtej meg a túró!

Ha atejnek savanykás íze volt, akkor vagy a takarmány íze jön át, vagy te érezted rosszul.

De egyik esetben sem lehet semmi bajod töle

2023. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én felforraltam, felforrt mint mindig, nem állt össze, nem volt vele semmi baj. Forráskor belekevertem a pudingport és kész lett, ugyanolyan lett mint mindig.

Aztán észrevettem hogy kicsit fura az íze.. Aztán megkóstoltam a dobozban maradt maradék tejet és érzem, hogy keserű, savanyú.

2023. aug. 22. 15:50
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
A savanyodás egy létközi állapota a tejnek, nem mérgező. Akkor az aludttej, stb. is az lenne.
2023. aug. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A bolti tej csinál ilyet és még összemenni sem tud:)
2023. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
50%
Tehát érezted, hogy nem jó valami, de azért megetted a felét 🤦🤦 en oszinten orulok neki hogy vannak ilyen buta emberek is.
2023. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Étcsoki ízű puddingot vettem, amit még soha. Ezért az első pár kanálnál nem volt fura, inkább olyan szokatlan, de gondoltam ez a íze. Aztán kóstoltam meg a tejet.
2023. aug. 22. 17:43
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom tégladobozos tejről van szó, az bizony simán felforr romlottan is. És nincs olyan egyértelműen szúrós, savanyú íze, mint a sima tejnek, ha megromlik, inkább nagyon keserű lesz, simán elképzelhető, hogy az étcsokis puding elnyomta az ízét. Én pl. a kávéban sem mindig érzem meg.
2023. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit felgyorsul az emésztésed.
2023. aug. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Noren1989 ***** válasza:
Figyelj, max sugàrban foksz fosni.
2023. aug. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!