Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell csinálni? Hogy a...

Hogyan kell csinálni? Hogy a legjobb? Eddig háromféle módon próbáltuk ki. És ti? Air fryer, sült hasábburgonya.

Figyelt kérdés

Tegnap este vettünk egy air fryert (Daewoo). Már tegnap este kipróbáltuk. Sült krumplit csináltunk. Akkor nem néztünk utána. Először olaj és só nélkül. Úgy keserű volt. Aztán olajjal és sóval, jó volt. Ma be volt áztatva a hámozott, feldarabolt krumpli sós vízbe fél órára, mert azóta olvastunk ilyet. Utána olajozás, sózás, majd sütés.


De szerintem így nem volt vmi jó.


Ti hogyan csináljátok?



2023. szept. 5. 15:09
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Olaj és só nélkül, mivel annak a fritőznek ez a lényege hogy olaj nélküli. A krumplit fűszerezni sütés után érdemes amikor már kiszedted.
2023. szept. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fagyasztottat nem kell olajozni, mert már elő van sütve. A saját magatok előkészítettet pedig csak minimális olajjal fújjátok meg. Sózni utána érdemes. Ugyanazt az ízt nem szabad várni, mint a bő olajban sütöttnél.
2023. szept. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
En felig elofozom es utana olajjal atforgatom es sutom ropogosra.nekem sajnos ha nyersen teszem be ugy nem tetszik a vegeredmeny
2023. szept. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
3. De akkor nem kell használni!
2023. szept. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A fagyasztottat csak beleszórom és sütöm, utólag sózom. A nyers krumplit én vastagon szeletelem, csöpp olíva olajban és fűszerben megforgatom és úgy sütöm.
2023. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyers krumplit én kockára vágom, kis olajjal lefújom, és sütöm. Kockára vágva sül a legfinomabbra számomra. Hasábként mindig fele megsült fele nyers maradt.

A fagyasztottat meg csak simán sütöm olaj nélkül.

2023. szept. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztott boltit olaj nélkül, utána teszek rá valamilyen sült krumpli fűszersót vagy valamit. A rendes krumplit nem csinálom olaj nélküli fritőzbe, mert az nem lesz olyan.
2023. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


#1. Nem jól tudod. Kell rá olaj, de csak egy kicsi. Természetesen nem abban sül, nem úgy, mint egy olajsütőben.


Tegnap még kísérleteztünk és végül az jött be a legjobban, amelyiken kicsit több olaj volt (nem egy teáskanálnyi, hanem egy evőkanálnyi) és nem volt rajta só.


A méreten már nem volt kedvünk változtatni, maradt a hasábburgonya forma. (Van az az eszköz, amivel hasábra lehet vágni, úgy egyszerűbb, gyorsabb volt.)


Szerintem nagyon finom volt.


Köszönjük a segítséget! 🙂👍

2023. szept. 6. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!