Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Szinbád c. 1971-es film...

A Szinbád c. 1971-es film nyitójelenetében a pincér a levesbe kis ételízesítőt csepegtet, de mi az?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=3PhmfAJ-xAM 0:33-nál már látható. Először azt hittem vmi ecet, de otthon azt mondták nem az. Nem tudják viszont megmondani mi lehet. Vki ismeri?

nov. 24. 22:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
10. Ezt minek írtad? Száz éve a pesti vendéglátók biztosan nem öntöttek egy csepp szójaszószt sem a húslevesbe.
nov. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%

Ezért írtam:

"Pláne nem akkoriba!"


Nyilván nem tettek bele szójaszószt, ahogy most se tesznek, csak azért idéztem a wikit, mert de, AKKORIBAN már több száz éve ismerték Magyarországon is a szójaszószt, tehát technikailag lehetséges lett volna.


A linket meg azért másoltam be, mert az meg egy reálisabb dologról szól, hogy szója helyett valójában mi lehetett az.

Mivel az is elhangzott, hogy az (ilyen típusú) ételízesítő, akkor még nem volt feltalálva. De. Fel volt.

nov. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
36%

9# Vagyok: Én arra írtam "az akkoriba" hogy ma már lehet tesz valaki mert keveredik az íz világ minden irányba!

De akkoriba biztos nem tettek! Az más kérdés hogy tudták mi az külföldön!

nov. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Az asztalon egyértelműen látszik, hogy ilyen alakú üveg van.


[link]

dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!