Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A Szinbád c. 1971-es film...

A Szinbád c. 1971-es film nyitójelenetében a pincér a levesbe kis ételízesítőt csepegtet, de mi az?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=3PhmfAJ-xAM 0:33-nál már látható. Először azt hittem vmi ecet, de otthon azt mondták nem az. Nem tudják viszont megmondani mi lehet. Vki ismeri?

nov. 24. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Folyékony ételízesítő.


[link]

nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Valami húskivonat alapú ételízesítő lehet.
nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
1916-ban még volt íze az ételeknek, nem volt még feltalálva az ízesítő. A könyvből nincs említés róla, pedig a húsleveses jelenet fontos része a regénynek. Kerestem régi receptek között, de egyik sem ír olyan összetevőt, amit tálalás után, az asztalnál kell hozzá adni. Szerintem csak rendezői ötlet, és szándékosan van szűkre fotózva (nem látszik, milyen üveg), ez persze lehet azért is, mert korabeli üvegcse nem volt fellelhető.
nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De ha nem ételízesítő, akkor lehet mégiscsak ecet.
nov. 28. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Krúdy nem ír róla, és olyan régi receptet sem leltem, amelyikben a húsleves ecettel találkozna a tányérban.
nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

" nem volt még feltalálva az ízesítő. "


2-es vagyok.

500 éve is léteztek ízesítők, pl. Ázsiában...

A húskivonat jellegű ízesítők Európában is igen nagy múltra tekintenek vissza, és egy ilyen, teljes mértékben passzolhat a húsleveshez (ellentétben az ecettel)

És ez a film aránylag autentikus, szóval a magam részéről továbbra is esélyesnek tartom, hogy valami ilyesmi készítmény lehet.

nov. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%

6., aki ketteske. Okos vagy.

A só is etelízesítő. Sőt ízfokozó.

Nem gondolos, hogy esetleg a ma biltokban kapható rettenetekre írtam, hogy az még nem volt?


Hogy a firgatáson milyen üveg volt, az mit tartalmazott, azt a kellekes tudná megfelelni, ha még élne.

nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%

7-es, köszönöm az elismerést, hogy okos vagyok, bár magam is jól tudom. Sőt, jól képzett is vagyok.

Gondolatolvasó, az nem vagyok!


Ha nem akarod, hogy félreértsék a mondandódat, ne fogalmazz félreérthetően.

Ja, ahhoz neked is okosnak kéne lenned... :/


Idéztem tőled egy mondatot, ami hülyeség. Tudod, ilyenkor nem kell minden áron megmagyarázni a hülyeséged, simán elég annyit mondani, hogy kösz a kiigazítást, ma is tanultam valamit.

nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Mondanám hogy szója szósz de valahogy nem passzol a magyar konyhába!

Pláne nem akkoriba!

De tényleg úgy néz ki!

nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%

[link]


"A szójaszósz szó nyugati kiadványban először 1603-ban jelent meg, egy portugál-japán szótárban. A Holland Kelet-indiai Társaság 1647-ben már dokumentáltan exportált japán szójaszószt, ami hollandul a soije nevet kapta."

nov. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!