Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vadnyúl lenne szíved meg...

Vadnyúl lenne szíved meg enni?mit gondoltok erről imádom a nyulakat de meg kóstolnám pörköltbe álszentnek érzem emiatt magamat

Figyelt kérdés

#vadnyúl pörkölt
dec. 3. 19:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
jóhogy
dec. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
Isteni finom.
dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

A mezei nyúl egy rágcsáló, meglehetősen szapora állat, aminek van helye a természetben, de túlszaporodva hatalmas károkat tud okozni, és ha az megtörténik, akkor már nem is annyira cuki, inkább egy másik rágcsálóval szokták emlegetni.

Az a te problémád, hogy eszel-e nyuszihúst, vagy miért nem.

Megeszi más, ha neked nem kell, Magyarországon fontos apróvad, muszáj az állományát szabályozni, de nem a kiirtása a cél.

A házi nyúl nem a mezei nyúl közvetlen leszármazottja, hanem a rokon üregi nyulak az ősei, amelyek szintén kártékonyak túlszaporodva, de Magyarországon csak elszigetelődve élnek néhány helyen, nem őshonos faj

dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem, vegetáriánus vagyok.
dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

Vannak állatok amibe bele nevelődtünk, hogy azok ételek. Az emberek nagyon nagy százaléka ha ránéz a húsra, nem érdekli, hogy élő, érző állat volt egyszer, mert nem akként azonosítja az agya, hanem ételként, húsként, nem pedig egy élőlény izom szöveteként.

A legtöbb ember éppen ezért a tradícionálisan "megehető" állatokban mind csak a kaját látja, nem tudja érzelmi síkon levetíteni, hogy az az állat is csak egyszer él és életének kioltásával jár a nyúl pörkölt.


Igen, ilyen a táplálkozási lánc, vadonban is megeszi a ragadozó a többi, kisebb ragadozót, vagy épp növényevőt. Ahogy az ember is.

Ahogy azonban fejlődött az emberi agy, kialakult nagyon sok emberben egy magasabb érzelmi intelligencia az állatok iránt. Miszerint miért kellene lefejezni, nyakon szúrni, lelőni állatokat, ha másképp is túlélhetünk.


Nem vagy te sem álszent, csak ember. Biológiailag és társadalmilag is.

Én például a legalapvetőbbeket, halat, disznót, marhát és csirkét eszek. Nekem a nyúlnál, őznél, birkánál már meg van húzva a határ. Mivel nem lettem társadalmi elvárásként ezekkel a húsokkal megbarátkoztatva gyerekként, ezeknek a fogyasztását teljes mértékben elítélem és eltudok vonatkoztatni attól, hogy "étel", mert én egy élőlényt látok.

Azokat a húsokat amiket felsoroltam, hogy megeszek, ha nekem magamnak kellene megölnöm, onnantól lennék vega. :) Csak tojás, tej, sajt.

Nem tartom gyengeségnek, nem a vadoban vagyunk már. Majd ha ott leszünk, megesszük a macskát is, csak túléljünk. De addig elítélem azt is, aki azért nyúz állatot, meg lövi le, hogy ha kelleni fog, tudja hogy kell. Holott nem valószínű, hogy ezeket bármikor is használni fogjuk életünk sorn.

dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4 válaszoló értem nem is ítélek emiatt el de nem vegetáriánustol kérdeztem
dec. 3. 20:26
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

6


Ha mindenevőket kérdezel, csak olyan válaszokat fogsz kapni, mint az 1-es meg a 2-es. Ettől most neked könnyebb lesz, hogy a mindent is megzabálókat megkérdezed, hogy megeheted e a nyulat?

dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
38%
4-es közvetlen riválisa, táplálék konkorense a nyúlnak, azért kell a vadászoknak lelőni a nyulat, hogy ne legelje előle a vetést :-)
dec. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%
Először is a nyúl egy zsákmány állat , amúgy nagyon finom és tartok nyulat és rendszeresen eszük is .
dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

8

Ezekkel a viccekkel nem csak az alacsony EQ-at mutatod meg, de az alacsony IQ-at is.

dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!