Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ételfesték + étkezési keményít...

Ételfesték + étkezési keményítő jó lehet arra hogy rajzoljak vele tortára?

Figyelt kérdés

Sajttortát készítek valakinek és szeretnék rávirágokat rajzolni.

Az egyetlen variáció amit ismerek, az a mézeskalácshoz használt színes cukormáz. El is tudom készíteni, de az nekem túl keménynek tűnne egy sajttorta tetejére. Ha ételfestékekből és kukoricakeményítőből keverném ki a színeket az úgy jó lehet? (Esetleg a torta tetejére tehetek még fehércsoki mázat ha az festhetőbb.)

Hogy lenne érdemes?



dec. 15. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Egyáltalán nem jó. Kevertél már el életedben keményítőt vízzel? Szerinted azzal lehet rajzolni?
dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Vegyél olyan ételfestéket, ami kifejezetten írásra való, egyedül nem tudod eltalálni a megfelelö arányokat.


1-es: a keményítöt lehet egész sürüre is keverni, elvileg egy kis tubusból vagy zacskóból lehetne vele irni, szóval elöször inkább gondolkodj!

A gond a pontos arányokat megtalálni.

dec. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

2-es, csinálsz róla videót, vagy csak okoskodsz, gondolkodás nélkül?


Az ennyire sűrűre kevert keményítő, az nem newtoni folyadék, ha tubusból, vagy zacskóból megpróbálnád kinyomni, a nyomástól szilárddá válna.

Az ilyen sűrű keményítőt, maximum kontrollálhatatlanul lehet össze vissza csurgatni. De már maga a csurgatás is keményít rajta, mert a molekulalánc megnyúlása ugyanazt eredményezi, mint ha nyomás alatt lenne.

Szóval... megígéred, hogy legközelebb először inkább gondolkodsz?

dec. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
Inkább te gondolkodj, mielött mindenkinél okosabbnak tartod magad!
dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

...3mas vagyok, majd el felejtettem, a tubusból vagy zacskóból kinyomott (lol, nem szakadna szét a zacskó 1 másodperc alatt, á, dehogy)

keményítő, a tortára érve, a nyomás megszűnésével ismét azonnal sűrű folyadék állagot venne fel, és tökéletesen, szépen elterülne, és összefolyna az összes szín!


Még talán megfőzött keményítővel lehetne valamit csinálni. Mármint az egy áttetsző ízetlen puding. (vízben megfőzve) Megfelelő sűrűségűre főzve, hidegen simára keverve, kezelhető úgy, mint egy puding, tehát azt már egy habzsákból, kis dekor csövekkel ki lehet nyomni.

Igaz, hogy ez nem rajzolás, de vannak mindenféle alakú csövek, amivel ki lehetne nyomni virágokat.

Nem olyan magasakat, mint ha vajból lenne, de lapos virágok szerintem megoldhatóak.

De amúgy ezeket vajjal szokták, de az már tényleg ilyen 3D-s nagy virágok. Keress rá, dekor cső, vagy díszítőcső...

Kínaiban van olcsón műanyagból ilyen készlet.

dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

2-es, veled ellentétben, akinek egyetlen értelmes ötlete sem volt, csak kötekedni tudsz, én továbbra is gondolkodom!

És nem tartom magam mindenkinél okosabbnak. Nálad egész biztosan, nem is kicsivel, de ez meg szimpla tény, sajnálom, ha bosszant. Nem az én hibám, hogy nem értesz hozzá.

dec. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem lesz jó. Ízre is borzalmas es szinte lehetetlen úgy eltalálni hogy jó állaga legyen.

Inkább használj olvasztott csokit

Vagy írókát (tojásfehérje és porcukor). Akár fél tojásfeherjebol is csinalhatod mert rengeteg lesz belole. A tojas maradek resze meg mehet rantottaba.

A maradek irokat meg belekevered utana barmilyen kevert sutibe vagy elhashnalod a mezeskalacs tetejere

dec. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Sima vajkrém ami tortába való elég jól kezelhető,ételfestékkel színezheted
dec. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Szóval: elvileg meg lehet csinálni a "foteltudós" véleményével ellentétben, mert kipróbáltam!

Elöször is a pépnek sürü méz állagúnak kell lennie, fagyasztós zacskóba (ez nem szakad! - de habzsák is lehetett volna) tettem, aminek a csücskén pici luykat vágtam, szépen lehetett vonalakat írni vele - nem tudta, hogy ilyet nem szabad neki okoska véleménye szerint -, amennyiben kicsit nedvszívó felületre írtam.

Ami miatt mégsem javaslom, az az, hogy száradás után leporlik a nagy része, nem lesz szép az eredmény. Másrészt szineket nem próbáltam -nem ez volt a kisérlet lényege -, de szerintem nehéz eltalálni a megfelelö árnyalatokat, meg nem is lesz tartós az eredmény.

Amit szoktak, hogy a keményítöt tojás fehérjével keverik, így megmarad a csík, de csak fehér színként szokás alkalmazni.


A vajkrém még a vajkrémböl készült minták egész más téma, ezek nem alkalmasak szövegírásra, illetve nem igazán bírnak ki semmit, könnyen sérülnek.


Szöveget direkt erre készített ételfestékkel lehet írni, ami vékony nyílású tubusban van, ezért pontosan lehet vele vonalakat készíteni, és pár perc alatt megszárad, tartós lesz.

dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9-es, Köszönöm! Aranyos vagy!


Sikerült egyébként, úgy ahogy eredetileg elképzeltem és íze sem volt. Az ecsetet belemártottam az ételfestékbe és finoman, óvatosan rá tudtam.írni hogy "Boldog Szülinapot!!!"

A tojásfehérjés dolgot is lehet színezni ételfestékkel. De az bekeményedik. Nem akartam rátenni egy mascarpone krémre, csak ha abszolút nincs más ötlet.

febr. 7. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!