Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Megeri sütit otthon sütni?

Megeri sütit otthon sütni?

Figyelt kérdés
Érdemes otthon sütit sütni 3-6 személyre vagy inkább cukrászdában menvenni amilyen sütiket akarunk melyik az olcsóbb? Én számoltam és inkább a cukraszda az olcsóbb mivel a sütikhez a hozzavalok mind drágák. Mit gondoltok ?

dec. 16. 16:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Cukrászda. És akkor vehetsz többfélét, míg otthon biztos nem sütnél mondjuk 6-8 különböző fajtát. Mi sokfélét veszünk, hatalmasak, van, hogy felezzük, harmadoljuk őket. Mondjuk, nem biztos, hogy olcsóbb. Szóval megéri, mert kevesebb a vesződség, nagyobb a választék. De pénzben nem biztos, hogy olcsóbb, bár még sosem hasonlítottam össze. Nekem eleve kizárt a karácsonyi sütés, nem is tudok,nem is szeretek sütni, időm se lenne a sok főzés mellett. Apróbb dolgokat keszítek az adventi időszakban, karácsony előtt pedig linzert. De az csak egy.
dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
77%
Persze hogy nem érdemes, a cukrászdák is hatalmas veszteséggel termelnek, megveszik a drága alapanyagot, aztán eladják olcsón.
dec. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%
Én is inkább a cukrászdát választanám 5-10K között sok süteményt tudsz venni míg otthon ha beleszámítod a villanyszámlát gázszámlát, alapanyagot drágábban jössz ki.
dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
14%
Hány darabra gondoltál? Ha megnézem a környékbeli cukrászdák kínálatát, átlag 500 Ft körül van egy szelet süti, a kicsit különlegesebb meg inkább drágább. Ha 6 főre, 3 napra veszel, ha egyáltalán a karácsonyra gondoltál, akkor szerintem 20-nál több darab kell. Az 10-15 ezer között van. Ha 3 főre, akkor sokkal kevesebb. Én a cukrászdára szavaznék.
dec. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Én pont tegnap vettem sütit cèges buliba. Nem érte meg
dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
Házilag max 1500-2000Ft 1kg süti, cukrászdában/boltban 4000-8000
dec. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon attól függ, hogy pontosan miről is van szó. Én az otthon sütöttet preferálom, összességében szerintem jobban megéri. Ár és íz szempontjából is, én is számolgattam, nem drágább a cukrászdainál, legalábbis ahogy én sütök, amivel én sütök, az nem. Cukrászdából akkor is drágább lenne az én számításaim alapján.


Viszont ha pl. az ember több fajtát akar, meg ilyesmi, akkor lehet érdemes megnézni, hogy cukrászdában mit kapni. Pl. pár hónapja egy rokonoméknál apró sütemények voltak, kb 6-7 fajta, és rettenetesen finom volt. Tényleg. Sosem ettem még olyan finomat. De a lényeg, hogy pl. nyilván otthon több fajta süti elkészítése több idő, illetve nyilván attól még hogy mindenből kisebb adagot csinálsz, attól még pl. meg kell venned a 200 grammos kiszerelésű x alapanyagot, akkor is ha te neked csak 100 grammra van szükséged. És ha minden alapanyagot így megveszel, és mindegyikből csak a felét használod el, akkor persze, tök jó, el lehet rakni a maradékot a spájzba, viszont akkor is ki kellett adnod érte a pénzt azon az adott napon, és lehet úgy összességében a cukrászdával jobban jár ilyenkor az ember. Szóval ha az ember több fajtát akar, de mindenből egy keveset, akkor sok pénz elmegy olyan alapanyagokra, amit el sem fogsz teljesen használni akkor.

Szerintem ez nagyon attól függ, hogy te pontosan mit akarsz, milyen sütit.

dec. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Ha anyagilag nem is, de legalább tudod, hogy nem műanyagból van.
dec. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

4. Hol van 500 körül süti? A környékünkön egy tortaszelet 1000 forintnál kezdődik.

Egyszer rendeltem egy közeli, nagyon felkapott, népszerű cukrászdában bejglit. Akkor még a 300 forintos tortaszelet drágának számított.

2300 Ft volt egy darab diós, vagy mákos. És csak azért nem ment a kukába, mert kibírható volt, de élvezeti értéke szinte semmi.

Akkor még élt a mamám, és 2300 Ft körüli összegből 4 rudat hozott ki, amelyek átszámolva inkább 5 cukrászdainak felelt meg, mert hosszabbak voltak.

A munkát nem tudom, ki hogyan szokta kalkulálni, de a felhasznált energia és víz összesen nem lehetett több 50-60 forintnál.

dec. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

Csak ha tudod, hogy tényleg finom lesz az otthoni!


Még mindig jobb a drágább finom 0 erőfeszítéssel, mint amivel megszenved az ember és még csak nem is lesz túl jó

dec. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!