Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok otthon tortát...

Szoktatok otthon tortát sütni? Jobban megéri, mintha úgy venném készen?

Figyelt kérdés
Milyen tortát süttök otthon?
2012. jan. 31. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Sütöttem már oroszkrém tortát, Eszterházyt, Feketeerdőt, Dobos tortát, Csokoládétortát, Diótortát, nem tudom felsorolni mindet. Sokkal olcsóbban jössz ki az otthon készített tortával, legfeljebb nem tudod olyan csicsásra feldíszíteni, viszont friss és nem sok adalékanyagot tartalmaz.
2012. jan. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
gyümölcstortát szinte heti gyakorisággal, de hát az nagyon egyszerű, jó és olcsó a receptem is. egyéb tortákat ritkán, esetleg az unokámnak szülinapra, mert sütikből is vannak olyan finomak, amik akár egy torta élményével is felérnek.
2012. jan. 31. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szoktam. Dobos,fekete erdő ludláb, ...
2012. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szoktam készíteni. Nem minden esetben éri meg. Például a Tesco-s csokitorta, feketeerdő finom, és azok olcsóbbak, mint az otthon készített. De ha tényleg finomat készítő cukrászdából akarnék tortát venni, na annál biztosan olcsóbb. Fentebb szólott dologhoz (szebb a bolti) annyit mondanék, hogy kis gyakorlás után a házi sokkal-sokkal szebb, és ötletesebb.
2012. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden családtagnak én készítem a tortáit.

Nagyon szeretek sütni. Mindenkinek az ízlése szerintit sütök és különféleképpen diszítem a tortákat.


Anyumnak pl. erdeigyümölcs-krémes tortát sütöttem, kívül is gyönyörűen diszítettem.

Apumnak csokitortát készítettem, mert mindent imád ami csokis.


A páromnak túrós-barackos tortát, mert neki az a kedvence.


Mamámnak csokitortát, 10 perc alatt morzsája sem maradt. Annyira örült hogy le is fényképeztette magát a tortával, hogy elküdhesse a testvérének Kanadába a képet.


Lányomnak most gondolkodok milyet süssek, már megvolt a terv, emeletes lila-rózsaszín-sárga fondanttal vontam volna be, és diszítettem volna valamivel szóval a fejemben már megvolt, de aztán most azt mondta hogy nyuszi alakú tortát szeretne, úgyhogy most át kell állítanom a fejem a nyuszira. Majd emeletes lesz neki jövőre.


és még sorolhatnám a családot..


Hát szerintem árban is jobban megéri, és nekem fő szempont az is hogy én készítem szívből, odafigyeléssel és legalább tudom mi van benne...

Rossz tapasztalatom volt amikor egyik éven a lányomnak micimackó alakú tortát rendeltem, és amikor ettük, mindeki szája tiszta kék-piros-sárga lett a rengeteg adalék és színezőanyagtól ami kívül a krémben volt, ráadásul senki nem ette meg a tortát olyan műanyag íze volt, és majdnem 10 ezrembe került... Na azóta én magam csinálom mindenkinek.

2012. jan. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magyon sok tortát sütök itthon,és feldíszíteni sem ördöngösség. Még a Tescos tortáknál is olcsóbb,de főleg sokkal jobb.
2012. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem feltétlenül olcsóbb.. De sokkal jobbat lehet otthon csinálni.
2012. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Olcsóbb, és tudom mi van benne!! Ráadásul nem lesz másnapra száraz
2012. jan. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én mindig a túrós Fanta szelet tésztáját csinálom meg (puha,nem esik szét és nagyon finom), a töltelék pedig mindig a kedvemtől függ. Csokis-narancsos, gyümölcsös-joghurtos, feketeerdő, csoki... Lényegesen olcsóbb
2012. jan. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kitty1977 válasza:
nem minden esetben olcsóbb, én holnap csinálok túrótortát:)
2012. febr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!