Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha tésztát főzök kell bele...

Ha tésztát főzök kell bele olajat tenni?

Figyelt kérdés
jan. 3. 10:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Attól függ, milyen tésztát főzöl.

Pl. amikor csuszatésztát főzök beledobok a vízbe egy darab szalonnabőrt, úgy forralom fel, majd együtt főzöm tovább a tésztával.


Leves tésztát úgy főzöm, hogyegykis lábosba kimerek a húslevesből és abban főzöm meg.

jan. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor, ha nem szószos fogás készül belőle, másképp nem ajánlott, ugyanis a tészta felületére kerülő zsiradék vagy olaj meggátolja a szósz felszívódását, megtapadását. Ahol viszont ez nem szempont, ott használható mindkettő.
jan. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

En nem szoktam bele tenni egyaltalan,nekem nem hianyzik.

A ferjem szerint kell, o szokott. Anyukam meg a kifott, leszurt tesztara tesz.

jan. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mibe?
jan. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Én ha leves tésztát főzök nem teszek bele, ha máshoz kell akkor teszek bele egy két evőkanál olajat.
jan. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bele olaj, fölösleges.
jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Kelleni nem kell, de szerintem nem tapad annyira össze ha olajjal főzöd mondjuk pörkölthöz.
jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha olajjal fözöd, ugyanúgy összetapad, mivel az olaj a víz felszínén marad, a tészta meg a víz alatt van.
jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Olaszhoz kb tilos, de én máshoz sem szoktam. Amikor a tészta a forrásban lévő, sós vízbe kerül, villával átkeverem, és még párszor később is. Nem szokott tapadni.
jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sohasem tapad, hogyha párszor átkevered fővés közben, és utána AZONNAL megy a szószba, szóval tök felesleges.
jan. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!