Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Életmódváltást csinalok, de...

Életmódváltást csinalok, de hogyan legyek változatos?

Figyelt kérdés

Valaki tudna adni ötleteket mit egyek?

Fogyni szeretnék, és nagyon nehéz kitalálni miket egyek.

Jó lenne változatosan, egészséges de finom dolgokat enni, de nekem valahogy nem megy ez a kitalálósdi.

Valaki tudna segíteni ebben?

Rizses ételeket is meghallgatok, tenyleg akármit ami ilyenkor jól jöhet.

17/L

Fogyni szeretnék 20 kgt kb

85 kg

163 cm

És jarok edzoterembe, igyekszem sokat mozogni, de lginkabb atlagos aktivitasi szintet mondanek magamra



jan. 28. 15:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Illetve konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


Igazából egyel amiket eddig csak picit reformáld el. Hagyd el vagy csökkentsd a zsíradekokat és figyelj a mértékre


Ehhez a kérdéshez rengeteg ötletet, alternativát és trükköket írtunk. Nezd meg a válaszokat

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__124421..

jan. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azzal értek egyet, hogy rostdúsnak kell lennie. Zöldségekkel, gyümölcsökkel, gabonával, rozscipóval, barna liszttel. Viszont elsőre nem kell ennyire drasztikusan mindenből átállni, én ettem-eszek fehér dolgokat is és étolajat is használok. Illetve korábban kókuszzsírral sütöttem, de egyéb okokból azzal felhagytam és nem okozott bajt. Amit leadtam, az nem jött vissza. Semmiről nem mondtam le, csak a rost lett több és jobban oda is figyelek az étkezésre. A több rosttól pedig kevesebbet kezdtem enni. Össze is szűkült a gyomrom.

Ha mégsem válik be, akkor lehetne esetleg drasztikusabban átállni mindenre.


35/F

jan. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!