Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem fut fel az élesztőm?...

Miért nem fut fel az élesztőm? Azért, mert hideg?

Figyelt kérdés

A tej szobahőmérsékletű. Tettem bele először 1 ek porcukrot, majd a hűtőből kivett élesztőt belemorzsoltam, de ilyen kb zizi nagyságú darabokban tudtam csak. Elfelejtettem megkeverni először, 8 perc után szétkevertem és tettem még bele kb fél kanál porcukrot.

Le van fedve konyharuhával, a házban 21 fok van. Előbb is rákevertem kb 15 perc után, de nem fut fel, még csak most kezdett szètmálni az élesztő.


Ez azért van, mert hideg volt az élesztő (sosem vettem még ki melegedni előbb) vagy azért, mert először nem kevertem el a cukrot a tejben?


Mit csináljak, hogy felfusson?



jan. 29. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem az eleszto rossz. Pont azert kell felfuttatni hogy lasd hogyha nem fut fel akkor hibas az eleszto.


Egyebkent cukor nelkul is felfutna a tejben levo tejcukor miatt szoval tuti nem az a baj.


Es a szobahos tejben is felfutna csak lassabban mint a langyosban

jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tettem bele pár perce 1 ek átszitált lisztet. Most minimálisan habos lett a teteje és ha megkeverem picit pezseg, de a szintje még nem emelkedett.


Ilyenkor is rossz lehet az élesztő? Tegnap este vettük, hűtőben tároltuk, nem szürke a színe.

jan. 29. 11:05
 3/17 anonim válasza:
39%
Szerintem is az élesztővel van a gond.
jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Mert halott az élesztő.
jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Vagy hideg volt nagyon a tej, vagy rossz az élesztő.
jan. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Barkivel bármikor előfordulhat hogy rossz az élesztő, minden mástól függetlenül. Van ilyen, ez benne van az élesztőkben. Próbálj másikat
jan. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi, csak 1 volt itthon.☹ Próbálom kiváltani instant élesztővel, hát érdekes lesz.🙄
jan. 29. 11:33
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Én mindig meleg tejbe szoktam. A receptekben is úgy van írva. Nem az a gond?
jan. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

A tejnek melegnek kell lennie, nem szobahőmérsékletűnek.


Nem tűzforrónak, de melegnek.

jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
Instant elesztonpont ugyanolyan jol mukodik mint a sima. En csak azt hasznalok. Nem lesz semmi baj
jan. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!