Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A lecsóról miért a tojás jut...

A lecsóról miért a tojás jut eszébe a legtöbb embernek? Neked mi illik mellé?

Figyelt kérdés

Teszel bele kolbászt vagy más húsfélét?

Friss alapanyagokból vagy üveges lecsókonzervből készíted?

És akkor nem beszélve a lecsós hússzeletekről, lecsós májról, amihez szintén más köret kell, nem tojás.



febr. 3. 13:39
A kérdező szavazást indított:
rizs
főtt krumpli
tarhonya
egyéb bolti száraztészta (pl. szarvacska, orsó)
nokedli
kenyér
tojás
25 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahány nemzet és ahány szokás annyiféleképpen el lehet készíteni. Valaki rizs körettel eszi, valaki csak kenyérrel, valaki tarhonyával és valaki tesz bele tojást és elkeveri, valaki csak ráüti és ilyen viszonylag tükörtojáshoz hasonló állagon lesz benne.


Én többféle lecsót is el szoktam készíteni.


1. Hagyományos csak friss alapanyagból és teszek bele virslit, kolbászt és kenyérrel vagy tarhonyával fogyasztom.

2. Szintén hagyományos, csak hús mentes és amolyan "könnyed" kalóriaszegény verzió.

3. Serpenyőben csinálom és Közel-keleti lecsó (shakshuka) néven fut. Ebbe a verzióba teszek egyedül tojást.

febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kenyér.
febr. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"A lecsóról miért a tojás jut eszébe a legtöbb embernek?"

Azért, mert a legtöbb embernek nem a tojás jut eszébe a lecsóról.

febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Na igen, én még életemben nem ettem tojásos lecsót, nálunk a családban, ismeretségi körben sem készül.
febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tojás el kenyér, de ha nincs benne tojás, kenyer minden esetben van mellette.
febr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Sokféleképpen esszük.
febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Először pirítok egy kis füstölt szalonnát,hagyma, paprika, paradicsom, kolbász, virsli, tojás.
febr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kenyeret és krumplit vagy rizst szoktam hozza enni.
febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A tojást azt bele teszem nem mellé.
febr. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Én szeretem magában enni a lecsót. :D De amúgy talán valamilyen hús mellé. De amúgy sosem jutott eszembe a tojás lecsó mellé, szerintem nem illik oda, legalábbis számomra nem, de nyilván ha valakinek úgy a jó, akkor avval nincs semmi baj, de szerintem ez a "legtöbb embernek" mondat eléggé nagy túlzás.
febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!