Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldbabból milyen ételeket...

Zöldbabból milyen ételeket főztök?

Figyelt kérdés
Ma átnéztem a fagyasztó ládát és elég sok zöldbab volt az aljában. Eddig rakott zöldbabot, zöldbabfőzeléket és zöldséglevest készítettem zöldbabból. Néztem recepteket az interneten, de nagyjából azokat találtam csak, amiket én is főztem eddig belőle. Most valami mást szeretnék, hogy fogyjon a fagyasztóból.

febr. 13. 11:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
90%

Sárga vagy zöldhüvelyű? Tördelt, vagy egész?


Mert ha egész, én imádom így: egy maroknyit baconba göngyölve, és egy szelet sajtot (mozarellát) rásütni.


Vagy wokban kevés fokhagymával, gyömbérrel, szójaszósszal, szezámmaggal pirított zöldbab, hozzá tojásos rizs.


Vagy leveles tésztába töltve akár tojásos töltelékkel, akár húsos töltelékbe keverve.


Vagy gombával keverve sós pitébe:

[link]

febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én kedvencem a palóc leves és a baconbe tekert bab, ahogy a 13. írja, csak én sajt nélkül szoktam.

Köretnek is szeretem, simán párolva, meg a magyaros zöldbabfőzelék is nagyon fincsi.

A sima levesért meg főzelékért valamilyen okból kifolyólag nem rajongok...

febr. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Finom lehet egy meleg/langyos zöldbabsaláta - a babot megfözöd, de ne menjen szét, leszüröd, a levéböl félreteszel valamennyit.

Közben vöröshagyma (lilahagyma, zöldhagyma vagy póré még jobb), ha szeretitek, kevés fokhagyma, só, borsikafü, olivaolajból citromlével (vagy finom salátaecettel) sürü öntetet készítesz, a meleg babot belekevered, lefeded.

Közben megfözöl 1-2 tojás, megsütsz egy-egy szelet csirkemellet (vagy ha van maradék sült, az is jó), feldarabolsz valamilyen sajtot, lehet mindent, de ha csak valamelyik van, az is jó. Ezt a babhoz kevered, ha kell, egy keveset teszel még hozzá a levéböl, és tálalod. Nem kell igazán levének lenni, csak hogy mindent befogjon kicsit, mert ez nem körítés, hanem föétel. Lehet a tetejére egy kanál tejfölt vagy joghurtot is tenni

febr. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Zöldbableves, zöldbabfőzelék.
febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!