Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyibe kerülne havonta egy...

Mennyibe kerülne havonta egy magán szakács, aki minden napra főz nekem és hol találok ilyet?

Figyelt kérdés
febr. 17. 15:01
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%

"Nos, az átlag szakács 419e bruttó keres"


Bruttó???

Ennyiért a legalja kezdők dolgozgatnak, akik alkalmatlanok önálló munkára! Jó reggelt kívánok! Miről beszéltek?


Kérdező, egy szakács munkája a végletekig ki van maxolva, vagy mennyiségben, vagy minőségben, ahhoz, hogy ki tudja termelni a fizetését.

Ebből az következik, hogy minimum mondjuk 50 főre kéne készítenie ilyen speciális diétát, mert csak 50 ember tudná úgy összedobni a fizetését, hogy nekik még megérje az ételért fizetni.


Ha egy szakács el tud menni olyan helyre dolgozni, ahol keres napi 30.000-et, de 25-öt biztos, (márpedig el tud menni) akkor nem fog olyan helyen dolgozni, ahol csak napi 10.000-et keres.

Esetleg valami nyugdíjas.


" általában nem azért rendelnek az emberek menüt, mert ők nem tudják otthon megsütni a rántott húst "


Igen, csak az a szakács megsüt 500 adag rántott húst. Ezért kapja a fizetését. Annyit, amennyit.

Egy melós nincs beljebb azzal, hogy 1 adag étel elkészítésével sokkal kevesebb munka van, ő annyi munkából nem él meg.

febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Napi tízezerért szerintem találsz, mellékállásban megcsinálja neked.
febr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
75%

21!


[link]

febr. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

23!

A szakácsok 95%-a a szürke gazdaságban dolgozik, és minimálbérre van bejelentve.

Ez nem jelenti azt, hogy a hivatalos keresetüknek (amiből az ilyen oldalak dolgoznak) bármi köze lenne a valósághoz.

febr. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

... a valóság meg az, hogy nagyságrendileg kb. a nettó bér ennyi átlagban.


Nem is értem amúgy, ha egy hangyányit gondolkozik valaki, hogy képzelhet mást. Mikor bármilyen más kétkezi szakmunkás még így is többet keres, mint egy szakács...

febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
75%

24, 25!


Oké. A kérdező nyilván nem milliárdos, már a 400e fizetést se tudná megfizetni, bakker. Onnantól nem mindegy, hogy kétszer vagy háromszor ennyi?

febr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
14%
... te kezdted el megmagyarázni! Egyébként meg honnan tudod, hogy nem milliárdos, ha magán szakácsot keres?
febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
34%
Konkrétan a 21.-nek szántam a kommentemet, ő kötött bele az összegbe. Ha milliárdos lenne, nem itt kerdezgetne. Mindegy, téma részemről lezarva.
febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Valóban nem vagyok millárdos, mert akkor már ez a kérdés rég megoldott lenne :) Inkább kíváncsiságból írtam ki a kérdést, ha egyszer mégis olyan gazdag lesze, akkor mire számíthatok.
febr. 18. 13:58
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Dehát nem leszel.
febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!