Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül a menzás rizs?

Hogy készül a menzás rizs?

Figyelt kérdés
Imádtam azt a rizst, amit a menzán adtak, nagyon puha volt és volt egy bizonyos íze, amit nem tudok elmagyarázni, de nem olyan volt mint az itthon készítetett rizs, illetve volt egy enyhén sárgás színe. Én mindig úgy csinálom, hogy egy kis olajon pirítom az 1 bögre rizst fehéredésig, majd ráöntöm a 2 bögre vizet, amíg felforr magas lángon főzöm, rakok bele sót, néha egy kis vegetát, és 1 vöröshagymát megpucolva egészbe, ha felforrt nagyon alacsony lángon,fedővel főzöm amíg lefő róla a víz és megpuhul,utána leveszem a gázról, majd még hagyom kb.15 percet állni fedővel. De soha nem lesz olyan íze, és állaga mint a menzásnak. Mi lehet az oka?

#étel #főzés #menza #rizs #iskolai étel
febr. 26. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Legalább 2 és fél, három bögre víz kell, nem pirítják meg elöre, cserébe beletsznek egy csomó vegetát, amitöl sárga és egyenizü lesz, illetve jóval tovább kell állni hagyni hogy túlpuhuljon
febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó! :)
febr. 26. 19:14
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan gőzöm nincs milyen az a menzás rizs, kb fél évig voltam menzás elsősként, de ott több száz adagot főznek, nem 2-3at, mint azt otthon csináljuk. Elvileg ettől is lehet más íze. A sárgás szín szerintem is vegeta lehet.
febr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
febr. 26. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az is része a "titoknak", hogy B minőségű rizsből készítették (mert az olcsóbb)
febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
febr. 26. 19:56
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként pirítjak a rizst mert egy nagy mancs lenne.20-25 kg piritanak egyszerre és főzőüstbe öntik a vízre.

Olcsó b rizs só vöröshagyma.pici delikát.

febr. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
24%
vízben főzve
febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
febr. 27. 15:25
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk isznyatosan túlfőzik.
febr. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!