Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túrópuffancs?! Tényleg ilyen...

Túrópuffancs?! Tényleg ilyen sok tojás kell bele? Nem lenne így túl tojásos ízű?

Figyelt kérdés

Túrópuffancsot akarunk készíteni, de már nagyon régen ettünk - és készítettünk - ilyet. Nincs meg a recept. A neten néztünk néhány receptet, de van, amelyikbe 3, másikba 5 tojás kell elvileg.


Ritkán eszünk ilyesmit. Pár hónapja anyum csinált nekem palacsintát, abban 1 tojás volt, de már azt is nagyon tojás ízűnek éreztem... :/


Nektek melyik recept vált be? És magába a masszába mennyi cukrot tesztek? Vagy csak utólag kell cukrozni?



márc. 6. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mennyi liszthez mennyi turohoz. De ha az egy tojasos palacsintat is erzed akkor neked ez is tul tojasos lesz
márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, persze, nem mindegy, hogy mennyi liszthez, túróhoz, stb.

Azt reméltem, hogy majd a hozzászólók kifejtik bővebben.


Végül ezt csináltuk meg:

[link]


Szerencsére csak egy próba lett csinálva, 1/3 adagból.

A régi, amit korábban ettem, nem ilyen volt. Ez nekem túl tojásos volt, túl lisztes. Mármint nem volt olyan értelemben lisztes, csak az nem ilyen volt, amit régen ettem.


Abban jóval több volt a túró. Ha valakinek van olyan receptje, amiben több a túró, kevesebb a liszt (mint a fentebbi receptben) és esetleg tojás nélküli és jól kisüthető, megírja?


Köszi előre is!

márc. 6. 22:56
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért a tojásban nincs túl intenzív íze.nyilván több kell bele hogy ne essen szét.
márc. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!