Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen az igazi Brassói...

Kaladze kérdése:

Milyen az igazi Brassói aprópecsenye recept? Mik a hozzávalók? már ha van ilyen hogy igazi Brassói aprópecsenye?

Figyelt kérdés

Úgy mellékelek pár bizonyos válaszokat is a kérdéshez.. Pár ember szerint ahány ember annyi Brassói recept, mások szerint az már nem Brassói hanem pörköltféle valami, de nem brassói. Utánna néztem a magyar wikipédián is, szóval a googlen is de még jobban megkavart már csak azért is...mert láttam már szaftos változatot, száraz változatot, borsós, valaki sült krumpli helyett tarhonyát használ nekem fura, sőt májas,változatot is láttam már. Míg tudjuk hogy pld. a Bécsi szelet az panír (liszt, tojás, prézli) és disznóhús azt mindenki egyféleképpen készíti. Inkább a véleményetek érdekel... az igazi Brassóiba tudom hogy megy Foghagyma, disznóhús az ok... de kell e bele szalonna (én szeretem), valakik írták hogy hagyma sem szükséges bele (azt is szeretem)...Szóval van e ORGINÁL Brassói..és annak mi a receptje? A vélemények érdekelnek

p.s. Tudom sokan fogjátok írni (azok akik szerint nem bűn valami plusszt beletenni) hogy mindenki csinálja ahogy akarja..

és még azért is érdekel...mert ugye tudjuk hogy a csokis palacsinta az csokis palacsinta, a rántott hús az rántott hús, de mi fér bele itt a Brassói kategóriába és mi nem, ha a neten annyi millió fajta Brassói recept van?



márc. 7. 23:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
nincs
márc. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:

https://www.youtube.com/watch?v=V4eXvcA5emE

Itt a szakács elmeséli az étel történetét is néhány percben.

márc. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Foghagyma biztosan nincs a brassóiban :-)
márc. 8. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Micsoda??? Én úgy tudtam hogy ákármilyen Brassóit csinálnak az emberek mindenhová foghagymát tesznek....
márc. 8. 07:23
 5/20 anonim ***** válasza:
32%

"Tudom sokan fogjátok írni (azok akik szerint nem bűn valami plusszt beletenni) hogy mindenki csinálja ahogy akarja.."


Ugyehogyugye, hogy már tudod is a választ! Mindenki csak azt tudja leírni, hogy ő hogy ismeri-szereti, hogy szokta elkészíteni. Én valahogy így:


[link]

márc. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
87%

(Kérdező, a 3-as válaszoló jól írja, foghagyma nincs, esetleg fokhagyma.)

A videó is jól szemlélteti, elég bizonytalan eredetű étel, így nem csoda, hogy ahány ember, annyiféleképpen tanulta a felmenőitől, vagy éppen annyiféle különböző receptből próbálkozott, és végül megmaradt egy szimpatikusnál, vagy kifejlesztette a saját verzióját.

Nálunk valahogy így készül:

[link]

márc. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Venesz Józsi bácsi szerint faék egyszerű a recept.

Sertés szűz, füstölt szalonna,só,bors, fokhagyma, pirított burgonya.

Na ehhez képest mindenki úgy készíti ahogy szeretné,lecsósan,paprikásan vagy szimplán szárazon épp lapockából vagy combból netalán csirkéből.

Konyhában mindent szabad semmi nem tiltott.

márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
A 7-es leírta a hagyományos változatot, ez volt, amit "kitaláltak".
márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Bocs a fog(k)hagyma végett, bár Magyar az anyanyelvem, de nem magyar suliba jártam, még egyszer elnézést mindenkitől
márc. 8. 09:12
 10/20 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam 70% mégsem voltam biztos benne, de valahol még olyasmit is olvastam hogy az eredetiben szalonna sem volt, pedig az szerintem meg plussz ízt is ad hozzá
márc. 8. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!